DPD Legionovia Legionowo. Pewne zwycięstwo na wyjeździe z Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz

DPD Legionovia Legionowo fot. DPD Legionovia Legionowo

DPD Legionovia Legionowo fot. DPD Legionovia Legionowo/Facebook

Podopieczne Alessandro Chiappiniego po odpadnięciu w środku tygodnia z europejskiego Pucharu CEV w niedzielę (29 listopada) zmierzyły się na wyjeździe z zespołem Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. Zawodniczki z Legionowa pewnie wygrały to spotkanie 1:3 (12:25, 15:25, 25:21, 20:25).

Zawodniczki DPD Legionovii Legionowo udały się na to spotkanie po tym, jak w środę (25 listopada) przegrały mecz rewanżowy z francuskim Beziers Angels i odpadły z Pucharu CEV. Kibice liczyli, że uda się powalczyć o zwycięstwo w meczu z siatkarkami z Bydgoszczy. Gospodynie jak na razie nie mogą zaliczyć obecnego sezonu do udanych – przegrały 6 z 8 spotkań. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego faworytkami tego meczu były zawodniczki z Legionowa.

Pierwszy set rozpoczął się kapitalnie dla podopiecznych Alessandro Chiappiniego, które bardzo szybko objęły prowadzenie 6:1. W tym momencie trener zespołu z Bydgoszczy poprosił o przerwę. Po powrocie na parkiet nadal zawodniczki DPD Legionovii grały swoją siatkówkę i nie pozwalały przeciwniczkom na wiele podwyższając prowadzenie do wyniku 12:1. Kapitalnie w tym czasie na zagrywce spisywała się Shelly Stafford, natomiast w środku pola dobrze grały Maja Tokarska i Olivia Różański. Gospodynie popełniały coraz więcej co wykorzystały z zimną krwią podopieczne Alessandro Chiappiniego wygrywając pierwszą odsłonę 25:12.

Początek drugiego seta był lepszy w wykonaniu zawodniczek z Bydgoszczy, które objęły prowadzenie 5:4. Jednak od tego momentu to Legionowianki zaczęły grać lepiej i zdobywały punkty seriami obejmując prowadzenie 14:8 i 20:10 między innymi za sprawą świetnej gry Jessici Rivero Marin, która punktowała zarówno w ataku jak i z pola zagrywki. Gospodynie popełniały coraz więcej błędów dzięki czemu podopieczne Alessandro Chiappiniego wygrały tego seta 25:15.

Trzecia odsłona tego spotkania rozpoczęła się od objęcia prowadzenia 8:5 przez DPD Legionovię Legionowo. Wydawało się, że zespół przyjezdny pewnie zmierza do zakończenia meczu w trzech setach, jednak siatkarki z Bydgoszczy nie zamierzały poddać się tak łatwo i poprawiły swoją grę na siatce. Partia ta była bardzo wyrównana o czym może świadczyć wynik 20:20. Jednak w samej końcówce to gospodynie zaprezentowały lepszą grę wygrywając seta 25:21.

Początek czwartego seta to wyrówna gra obydwu zespołów, o czym może świadczyć wynik 10:10. Od tego momentu lepiej zaczęły grać podopieczne Alessandro Chiappiniego, które objęły prowadzenie 18:14, między innymi dzięki dobrej grze Jessici Rivero Marin. Gospodynie zaczęły powoli popełniać coraz więcej błędów, co wykorzystały zawodniczki z Legionowa wygrywając tę odsłonę 25:20 i całe spotkanie 3:1. Dzięki temu zwycięstwu siatkarki DPD Legionovii Legionowo zajmują obecnie 6 miejsce z 14 punktami w TAURON Lidze. Najbliższe ligowe spotkanie podopieczne Alessandro Chiappiniego rozegrają w czwartek (3 grudnia) na wyjeździe z Eneą PTPS Piła, która zajmuje obecnie ostatnie miejsce w lidze z jedną wygraną i dziesięcioma porażkami.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – DPD Legionovia Legionowo, 1:3 (12:25, 15:25, 25:21, 20:25)

TAURON MVP: Olivia Różański

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz: Michalewicz, Lijewska, Żurowska, Bidias, Różyńska, Ziółkowska, Jagła (libero) oraz Mazurek, Dascalu, Reszelewska (libero), Mucha, Hawryła.

DPD Legionovia Legionowo: Grabka, Oliveira Souza, Różański, Rivero Marin, Stafford, Tokarska, Lemańczyk (libero) oraz Kulig (libero), Dąbrowska, Matejko, Zdovc Sporer