DPD Legionovia Legionowo. Porażka w meczu rewanżowym z Beziers Angels. Legionowianki żegnają się z Pucharem CEV

DPD Legionovia Legionowo fot. DPD Legionovia Legionowo

DPD Legionovia Legionowo fot. DPD Legionovia Legionowo/Facebook

W środę (25 listopada) podopieczne Alessandro Chiappiniego na wyjeździe zmierzyły się w meczu rewanżowym z francuskim Beziers Angels w ramach Pucharu CEV. Niestety zawodniczki z Legionowa podobnie jak przed tygodniem przegrały 3:0 i odpadły z rozgrywek.

Po przegranej tydzień temu na własnym parkiecie z Beziers Angels zawodniczki z Legionowa przed rewanżem wygrały w Tauron Lidze z zespołem Energi MKS Kalisz 3:0 przełamując złą passę. Kibice liczyli, że po ligowym meczu wygranym z zespołem z Kalisza uda się powalczyć o zwycięstwo i awans w meczu rewanżowym siatkarkami z Beziers Angels w ramach Pucharu CEV. Zadanie należało do tych z gatunku bardzo trudnych, ponieważ francuski wygrały pierwsze starcie 3:0.

Początek pierwszego seta był wyrównany, o czym może świadczyć wynik 6:4 dla Beziers Angels. Niestety od tego momentu to gospodynie zaczęły przeważać. Natomiast po stronie zawodniczek z Legionowa zaczęły pojawiać się błędy i nieskuteczność w wykończeniu własnych akcji. Siatkarki Beziers szybko objęły prowadzenie 17:9. Podopieczne Alessandro Chiappiniego starały się podjąć walkę o wygranie seta, jednak większym opanowaniem i skutecznością wykazały się gospodynie, które ostatecznie wygrały tę odsłonę 25:18.

Druga odsłona tego meczu to szybko objęte prowadzenie zawodniczek Beziers, które prowadziły 5:1. Od tego momentu wolę walki i chęć zwycięstwa zaprezentowały podopieczne Alessandro Chiappiniego, które doprowadziły do remisu 10:10, a następnie objęły prowadzenie 20:15. Wydawało się, że wygranie drugiego seta staje się coraz bardziej realne. Niestety siatkarki Legionovii w samej końcówce dały sobie odebrać prowadzenie i przegrały 25:23.

Po przegraniu drugiego seta stało się jasne, że zawodniczki DPD Legionovii straciły szansę awansu do następnej fazy Pucharu CEV. Trzeci set obydwaj trenerzy wykorzystali na wpuszczenie młodych zawodniczek, żeby zdobyły doświadczenie w europejskich zawodach. Trener Alessandro Chiappini dał szansę gry Marcie Matejko, Dianie Dąbrowskiej i Zanie Zdovc Sporer. Ta odsłona podobnie jak poprzednia była wyrównana do samego końca, o czym może świadczyć wynik 22:22. Jednak również i tym razem gospodynie zachowały więcej opanowania i zimnej krwi wygrywając seta 25:23 i całe spotkanie 3:0. Wynik ten oznacza, że zawodniczki DPD Legionovii odpadły z tegorocznej edycji Pucharu CEV, jednak doświadczenie zdobyte przez młode zawodniczki może okazać się bezcenne w następnych latach. Najbliższe spotkanie podopieczne Alessandro Chiappiniego rozegrają na wyjeździe w niedzielę (29 listopada) z zespołem Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz.

Beziers Angels – DPD Legionovia Legionowo, 3:0 (25:18, 25:23, 25:23)

MVP: Yamila Nizetich

DPD Legionovia Legionowo: Grabka, Oliveira Souza, Rivero Marin, Różański, Tokarska, Stafford, Lemańczyk (libero) oraz Kulig (libero), Dąbrowska, Matejko, Zdovc Sporer, Szczyrba, Majkowska.

Beziers Angels: Raskie, Segovia, Terrell, Nizetich, Soto, Brown, Rochelle (libero) oraz Spanou, Farriol, Romati (libero), Velinov.