DPD Legionovia Legionowo. Przegrana 0:3 na własnym parkiecie z E.LECLERC MOYA Radomka Radom

DPD Legionovia Legionowo fot. DPD Legionovia Legionowo

DPD Legionovia Legionowo fot. DPD Legionovia Legionowo/Facebook

W poniedziałek (26 października) zawodniczki DPD Legionovii Legionowo podejmowały na własnym parkiecie siatkarki E.LECLERC MOYA Radomka Radom. Podopieczne Alessandro Chiappiniego uległy zespołowi przyjezdnemu aż 0:3.

Po trzech ostatnich przegranych w Tauron Lidze z Developres SkyRes Rzeszów i Jokerem Świecie kibice liczyli, że w meczu z zespołem z Radomia można powalczyć o zwycięstwo. Zadanie nie należało do łatwych, ponieważ siatkarki Radomki Radom bardzo dobrze zaczęły sezon, wygrywając trzy pierwsze spotkania. Zespół z Legionowa przystąpił do tego meczu w osłabieniu. Na ławce trenerskiej ze względów zdrowotnych nie mógł zasiąść Alessandro Chiappini, którego zastąpił Adrian Chyliński. Dodatkowo w tym meczu zabrakło w składzie Diany Dąbrowskiej i Klaudii Kulig. Na ten mecz gotowe były już jednak Alicja Grabka i Olivia Różański. Większość zawodniczek tego spotkania zamanifestowała swoje poparcie dla protestów, które mają miejsce w całej Polsce w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Zawodniczki miały namalowane na rękach symbole pioruna i hasło „Strajk Kobiet”.

Pierwszy set rozpoczęły lepiej zawodniczki z Radomia, które objęły prowadzenie 10:6. Gospodynie miały od początku spotkania problemy z przyjęciem zagrywki jak również ze skutecznością w ataku. Zawodniczki z Legionowa starały się doprowadzić do wyrównania jednak Radomianki kontrolowały przebieg tej części spotkania i wygrały 25:20.

W drugim secie do zawodniczki przyjezdne popełniały dużo błędów co starały się wykorzystać gospodynie obejmując prowadzenie 10:9 i 18:17. Niestety zawodniczki Legionovii nie wykorzystały nadarzającej się okazji do wygrania seta i same zaczęły popełniać błędy. W końcówce seta do siatkarki Radomki radom zaprezentowały się lepiej i wygrały 25:22.

W trzeciej odsłonie tego spotkania zawodniczki Legionovii pokazały charakter i chęć odwrócenia losów meczu. Zawodniczki z Legionowa dobrze grały w obronie. Taka postawa zaowocowała prowadzeniem 6:1 i 15:8. Od tego momentu siatkarki z Radomia zaczęły grać lepiej i doprowadziły do stanu 22:22. Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do zawodniczek Radomiaka, które wygrały trzy ostatnie punkty i całego seta 25: 22. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla zawodniczek Radomki Radom. MVP spotkania została wybrana przyjmująca Radomianek Janisa Johnson.

Obecnie zawodniczki z Legionowa zajmują 6 miejsce z 8 punktami w TAURON Lidze. Najbliższe spotkanie siatkarki DPD Legionovii Legionowo rozegrają w sobotę (31 października) z zespołem Enea PTPS Piła na własnym parkiecie.

DPD Legionovia Legionowo – E.Leclerc Moya Radomka Radom, 0:3 (20:25, 22:25, 22:25)

DPD Legionovia Legionowo: Grabka, Oliveira Souza, Rivero Marin, Różański, Tokarska, Stafford, Lemańczyk (libero) oraz Szczyrba

E.Leclerc Moya Radomka Radom: Skorupa, Honorio, Twardowska, Johnson, Łukasik, Picussa, Molenda (libero) oraz Bałucka, Biała