DPD Legionovia Legionowo. Przegrana 3:0 na własnym parkiecie z Jokerem Świecie

DPD Legionovia Legionowo fot. DPD Legionovia Legionowo

DPD Legionovia Legionowo fot. DPD Legionovia Legionowo/Facebook

W sobotę (17 października) zawodniczki DPD Legionovii Legionowo podejmowały na własnym parkiecie siatkarki Jokera Świecie. Niespodziewanie podopieczne Alessandro Chiappiniego uległy zespołowi przyjezdnemu aż 3:0.

Siatkarki z Legionowa rozpoczęły obecny sezon serią trzech zwycięstw, w tym z Mistrzyniami kraju Grupą Azoty Chemik Police. Ta dobra seria rozbudziła nadzieje kibiców na dobry sezon i walkę o najwyższe cele. Dwa następne spotkania podopieczne Alessandro Chiappiniego rozegrały z drugim zespołem poprzedniego sezonu Developres SkyRes Rzeszów. Niestety obydwa te spotkania zawodniczki z Legionowa przegrały, a rywalki pokazały się z lepszej strony. Kibice liczyli, że mecz z beniaminkiem obecnego sezonu, Jokerem Świecie, dla którego jest to pierwszy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej, będzie idealnym spotkaniem na odbudowanie się i zgarnięcie kompletu punktów. Zawodniczki przyjezdne przegrały przed tym spotkaniem trzy poprzednie spotkania. Alessandro Chiappini nadal nie mógł jednak skorzystać z kontuzjowanych Olivii Różański i Alicji Grabki.

Pierwszy set rozpoczął się dobrze dla zawodniczek z Legionowa, które prowadziły 12:6 i 21:17. Wydawało się, że gospodynie mają sytuację pod kontrolą. Jednak pod koniec seta to zawodniczki przyjezdne przebudziły się i doprowadziły do stanu 22:22. Próbę nerwów w samej końcówce wytrzymały siatkarki Jokera, które popełniły mniej błędów i ostatecznie wygrały pierwszego seta 25:23.

Drugi Set rozpoczęły lepiej podopieczne Marcina Wojtowicza, które prowadziły z gospodyniami 7:2 i 21:11. Pod koniec podopieczne Alessandro Chiappiniego starały się wrócić do gry doprowadzając do stanu 17:22, jednak zawodniczki Jokera nie pozwoliły rywalkom na więcej i wygrały tę odsłonę 25:18.

Na początku trzeciego seta spotkanie było wyrównane. Momentami to gospodynie prowadziły 8:6 i 15:11. Przy stanie 18:18 zawodniczki Jokera wygrały 6 kolejnych punktów i całego seta 25:19, natomiast całe spotkanie 3:0.  MVP meczu została atakująca Jokera Świecie, Joanna Sikorska, która zdobyła 21 punktów. Po tej porażce zawodniczki DPD Legionovii Legionowo zajmują 5 miejsce z 8 punktami.

Najbliższe spotkanie podopieczne Alessandro Chiappiniego rozegrają 26 października na własnym parkiecie z zespołem E.LECLERC MOYA Radomska Radom.

DPD Legionovia Legionowo – Joker Świecie, 0:3 (23:25, 18:25, 19:25)

DPD Legionovia: Dąbrowska, Oliveira Souza, Rivero Marin, Szczyrba, Majkowska, Tokarska, Lemańczyk (libero) oraz Kulig (libero), Stafford, Zdovc Sporer

Joker: Wenerska, Sikorska, Marcyniuk, Urban, Jurczyk, Brzoska, Nowak (libero) oraz Nowacka (libero), Gorzkiewicz, Urbanowicz, Kowalska