DPD Legionovia Legionowo. Przegrana na własnym parkiecie z BKS BOSTIK Bielsko-Biała

Przegrana z BKS BOSTIK Bielsko-Biała fot. DPD Legionovia

W czwartek (10 grudnia) podopieczne Alessandro Chiappiniego na własnym parkiecie podejmowały zespół BKS BOSTIK Bielsko-Biała. Pomimo dobrego początku zawodniczki Lewgionovii przegrały spotkanie 1:3 (25:20, 20:25, 16:25, 15:25).

Po trudnym i przegranym wysoko spotkaniu na wyjeździe w poprzedniej kolejce TAURON Ligi z Grupą Azoty Chemik Police 3:0 (25:15, 25:22, 25:16), zawodniczki z Legionowa podejmowały w czwartek (10 grudnia) zespół BKS BOSTIK Bielsko-Biała. Obydwa zespoły sąsiadowały ze sobą w lidze – BKS BOSTIK Bielsko-Biała 5 miejsce, natomiast DPD Legionovia Legionowo 6 miejsce. Kibice mieli świadomość tego, że będzie to mecz trudny, ponieważ drużyna przyjezdna miała na swoim koncie serię 3 zwycięstw. Pierwszy ser spotkania zakońzczył się lepiej dla podopiecznych Alessandro Chiappiniego, jednak z biegiem czasu było coraz gorzej.

Początek pierwszego seta należał do zawodniczek z Bielska-Białej, które dzięki dobrej grze w bloku i kontrataku objęły prowadzenie 9:4. Przerwa, o którą poprosił trener Alessandro Chiappini zadziałała mobilizująco na jego zawodniczki. Siatkarki z Legionowa zbliżyły się do rywalek na odległość jednego punktu 8:9 i od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt. Przy stanie 14:14 warunki gry zaczęła dyktować drużyna Legionovii, która objęła prowadzenie 20:14. Zawodniczki przyjezdne próbowały jeszcze zmienić oblicze tego seta, jednak to gospodynie wygrały 25:20.

Druga odsłona podobnie jak pierwsza lepiej rozpoczęła się dla zawodniczek z Bielska-Białej, które objęły prowadzenie 5:1. Podopieczne Alessandro Chiappiniego zdołały jednak wyrównać do stanu 11:11. W tym momencie to trener drużyny przyjezdnej poprosił o czas. Po wznowieniu gry to jego podopieczne grały lepiej obejmując prowadzenie 16:13 i 22:19. Zawodniczki BKS BOSTIK prowadziły grę już do końca seta wygrywając 25:20.

Trzeci set znowu lepiej rozpoczęły siatkarki z Bielska-Białej, które objęły prowadzenie 7:4, następnie systematycznie powiększały przewagę – 15:7 i 19:12. Pomimo starań podopiecznych Alessandro Chiappiniego zawodniczki BKS BOSTIK grały bardzo pewnie i skutecznie do końca tej partii wygrywając 25:16.

W czwartej odsłonie tego meczu ponownie lepiej lepiej grały zawodniczki przyjezdne szybko obejmując prowadzenie 7:3. Trener Alessandro Chiappini starał się zmienić obraz gry wprowadzając na boisko w miejsce Alicji Grabki i Olivii Różański Darię Szczyrbę i Dianę Dąbrowską. Ruch włoskiego szkoleniowca opłacił się ponieważ siatkarki z Legionowa odrobiły straty i objęły prowadzenie 10:9. Wydawało się, że gospodynie powalczą o wygranie tej partii jednak zawodniczki z Bielska-Białej szybko się otrząsnęły i objęły prowadzenie 15:12. Tej przewagi przyjezdne nie pozwoliły sobie odebrać wygrywając seta 25:15 i całe spotkanie 3:1.

Po tej przegranej podopieczne Alessandro Chiappiniego zajmują 6 miejsce (6 wygrany, 7 porażek) z 17 punktami w TAURON Lidze. Najbliższy mecz ligowy zawodniczki z Legionowa rozegrają na własnym parkiecie z drużyną #VolleyWrocław już w poniedziałek (14 grudnia). Siatkarki z Wrocławia zajmują obecnie 10 miejsce w lidze z 9 punktami (3 zwycięstwa, 9 porażek).

DPD Legionovia Legionowo – BKS BOSTIK Bielsko-Biała, 1:3 (25:20, 20:25, 16:25, 15:25)

TAURON MVP: Kinga Drabek

DPD Legionovia: Grabka, Oliveira Souza, Różański, Rivero Marin, Majkowska, Stafford, Kulig (libero) oraz Lemańczyk (libero), Tokarska, Szczyrba, Diana Dąbrowska, Matejko

BKS BOSTIK: Gajewska, Orvosova, Szlagowska, Kazała, Witowska, Świrad, Drabek (libero) oraz Drużkowska, Wawrzyniak, Kassanyiova, Dagmara Dąbrowska.