DPD Legionovia Legionowo. Przegrana na wyjeździe z Grot Budowlani Łódź w ostatnim meczu 2020 roku

Przegrana na wyjeździe z Grot Budowlani Łódź fot. DPD Legionovia.Facebook

Przegrana na wyjeździe z Grot Budowlani Łódź fot. DPD Legionovia Legionowo/Facebook

W sobotę (19 grudnia) podopieczne Alessandro Chiappiniego przegrały na wyjeździe z zespołem Grot Budowlani Łódź 3:1 (22:25, 31:29, 25:17, 25:17). Było to ostatnie spotkanie ligowe dla zawodniczek z Legionowa w 2020 roku.

Łodzianki w tym sezonie grają bardzo dobrze odnosząc przed tym spotkaniem 10 zwycięstw i 3 porażkami. Podopieczne Alessandro Chiappiniego grają jak na razie w kratkę odnosząc 7 zwycięstw i 7 porażek. Zawodniczki z Legionowa po dobrym początku sezonu nie mogą ustabilizować formy, jednak na początku obecnego sezonu w Legionowie to zawodniczki Legionovii wygrały 3:0.

Początek pierwszego seta należał do siatkarek z Łodzi, które szybko objęły prowadzenie 5:1. Jednak podopieczne Alessandro Chiappiniego nie zamierzały się poddawać i wyrównały doprowadzając do stanu 7:7. Od tego momentu mecz stał się wyrównany i gra toczyła się punkt za punkt. Jednak w końcówce gospodynie miały problemy w ofensywie, co wykorzystały siatkarki Legionovii, które wygrały pierwszą część spotkania 25:22.

Druga odsłona tego meczu to wyrównana gra z obydwu stron o czym może świadczyć wynik 11:11 i 19:19. Największe emocje tej części spotkania wydarzyły się pod koniec seta. Legionovia wybroniła dwie piłki setowe, następnie sama miała setbola. Jednak ostatecznie to gospodynie przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę i wygrały drugą odsłonę tego spotkania 31:29.

Trzeci set rozpoczął się od szybkiego prowadzeniem gospodyń, 10:4. Zawodniczki z Łodzi potwierdziły swoją dobrą dyspozycję nie pozwalając na nic więcej podopiecznym Alessandro Chiappiniego. Siatkarki objęły prowadzenie w meczu 2:1 po wygraniu trzeciego seta 25:17.

Początek czwartej odsłony to wyrównany spotkanie o czym może świadczyć wynik 4:4. Jednak podobnie jak w poprzednim secie gospodynie zaczęły przeważać i narzucać swoje warunki gry obejmując prowadzenie 19:9 i 21:13. Podopieczne Alessandro Chiappiniego starały się jeszcze odwrócić losy tego meczu jednak przegrały czwartego seta 25:17 i całe spotkanie 3:1.

Dzięki temu zwycięstwo zawodniczki z Łodzi zajmują obecnie 2 miejsce z 31 punktami. Natomiast zawodniczki Legionovii plasują się 6 pozycji z 20 punktami. Sobotnie spotkanie było ostatnim w 2020 roku dla podopiecznych Alessandro Chiappiniego. Najbliższe spotkanie ligowe siatkarki z Legionowa rozegrają 16 stycznia 2021 na wyjeździe z ostatnią drużyną TAURON Ligi – Jokerem Świecie.

Grot Budowlani Łódź – DPD Legionovia Legionowo, 3:1 (22:25, 31:29, 25:17, 25:17)

TAURON MVP: Veronica Jones-Perry

Grot Budowlani Łódź: Nowicka, Jones-Perry, Fedusio, Górecka, Lisiak, Moskwa, Stenzel (libero) oraz Damaske, Kędziora, Michalak.

DPD Legionovia Legionowo: Grabka, Oliveira Souza, Rivero Marin, Różański, Stafford, Tokarska, Lemańczyk (libero) oraz Kulig (libero), Szczyrba, Dąbrowska, Zdovc Sporer