DPD Legionovia Legionowo. Przegrana na wyjeździe z Grupą Azoty Chemik Police w 1/8 Pucharu Polski

Przegrana DPD Legionovii z Chemikiem Police w Pucharze Polski fot. DPD Legionovia.Facebook

Przegrana DPD Legionovii z Chemikiem Police w Pucharze Polski fot. DPD Legionovia/Facebook

W środę (20 stycznia) podopieczne Alessandro Chiappiniego zmierzyły się w meczu wyjazdowym z Mistrzyniami Polski Grupą Azoty Chemik Police w 1/8 Pucharu Polski. Gospodynie okazały się za mocne dla zawodniczek z Legionowa i wygrały 3:0 (25:16, 26:24, 25:17). MVP spotkania została wybrana była zawodniczka DPD Legionovii Legionowo Olga Strantzali.

Zawodniczki DPD Legionovii Legionowo podczas losowania par 1/8 Pucharu Polski trafiły na Mistrzynie Polski poprzedniego sezony Grupę Azoty Chemik Police. Mistrzynie Polski po grze w kratkę z początku sezonu ustabilizowały formę wygrywając pięć ostatnich spotkań w TAURON Lidze. Kibice mieli jednak nadzieję, że siatkarki z Legionowa podtrzymają dobrą formę z ostatniego wygranego meczu z Jokerem Świecie i powalczą o zwycięstwo w spotkaniu z gospodyniami.

Pierwszy set rozpoczął się wyrównaną grą z obu stron, o czym może świadczyć wynik 6:6. Jednak przy stanie 14:14 to gospodynie zaczęły przeważać i narzucać swoje warunki doprowadzając do stanu 24:15. Niestety podopieczne Alessandro Chiappiniego nie były już wstanie nawiązać walki z siatkarkami z Polic. Gospodynie wgrały pierwszą odsłonę 25:16. Bardzo dobrze po stronie zespołu z Polic zaprezentowała się Jovana Brakocević-Canzian.

Drugi set rozpoczął się szybkim prowadzeniem Grupy Azoty 3:0, jednak siatkarki Legionovii nie zamierzały się poddawać. Podopieczne Alessandro Chiappiniego odrobiły straty i potrafiły wyjść na prowadzenie (15:11). Od tego momentu gospodynie zaczęły coraz mocniej odrabiać straty i doprowadziły do stanu 23:23. W końcówce seta z dobrej strony pokazała się była zawodniczka Legionovii Olga Strantzali, która poprowadziła swoje koleżanki z Polic do wygrania tej partii 26:24.

Trzecia odsłona tego spotkania zaczęła się podobnie jak poprzednie, czyli od wyrównanej gry z obydwu stron. Stan ten jednak utrzymał się tylko do wyniku 10:9 dla gospodyń. Od tego momentu to Mistrzynie Polski narzuciły swoje warunki gry i wygrały seta wynikiem 25:17 i całe spotkanie 3:0. MVP spotkania wybrana została Olga Strantzali.

Podopieczne Alessandro Chiappiniego muszą szybko zapomnieć o środowej porażce z Mistrzyniami Polski w Pucharze Polski, ponieważ już w poniedziałek (25 stycznia) czeka je trudne ligowe spotkanie na wyjeździe z E.LECLERC MOYA Radomka Radom. Zespół z Radomia zajmuje obecnie drugie miejsce w TAURON Lidze z 34 punktami (12 zwycięstw i 4 porażki).

Grupa Azoty Chemik Police – DPD Legionovia Legionowo 3:0 (25:16, 26:24, 25:17)

Chemik Police: Grajber, Kowalewska, Kąkolewska, Brakocević-Canzian, Wasilewska, Strantzali, Maj-Erwardt (libero), Łukasik, Mędzyk, Bałdyga.

Legionovia: Tokarska, Oliveira Souza, Rivero Marin, Różański, Stafford, Grabka, Lemańczyk (libero), Zdovc Sporer, Dąbrowska, Matejko, Kulig (libero).