DPD Legionovia Legionowo. Przegrana na wyjeździe z Grupą Azoty Chemik Police

Przegrana z Grupą Azoty Chemik Police fot. DPD Legionovia

W sobotę (5 grudnia) podopieczne Alessandro Chiappiniego udały się na mecz wyjazdowy z  Grupą Azoty Chemik Police. Mistrzynie Polski z poprzedniego sezonu pomimo spadku formy w obecnym sezonie były wyraźnie lepsze od zawodniczek z Legionowa wygrywając 3:0 (25:15, 25:22, 25:16).

Zawodniczki DPD Legionovii Legionowo po serii trzech zwycięstw z rzędu udały się na mecz wyjazdowy z Grupą Azoty Chemik Police. Mistrzynie Polski z poprzedniego sezonu jak na razie nie mogą zaliczyć obecnych rozgrywek do udanych (4 zwycięstwa i 4 porażki), jednak nadal liczą się w walce o kluczowe lokaty na koniec sezonu.

Pierwszy set to wyrównana gra z obydwu zespołów, o czym może świadczyć wynik 8:8. Od tego momentu to gospodynie zaczęły przejmować inicjatywę, a podopieczne Alessandro Chiappiniego zaczęły popełniać coraz więcej błędów, zarówno w przyjęciu jak i w ataku. Zawodniczki z Polic wykorzystywały taką sytuację obejmując prowadzenie i stale zwiększając przewagę (19:13). Ostatecznie siatkarki z Polic wygrały pierwszą odsłonę pewnie 25:15.

Początek drugiej odsłony tego meczu to zdecydowanie lepsza gra podopiecznych Alessandro Chiappiniego, o czym może świadczyć prowadzenie 9:6 i 12:9. Jednak zawodniczki z Legionowa nie wykorzystały słabszego okresu gry siatkarek z Polic. Gospodynie otrząsnęły się i doprowadziły do stanu 19:19. W końcówce seta zawodniczki DPD Legionovii zaczęły grać chaotycznie, co wykorzystały przeciwniczki wygrywając tę partię 25:22.

W trzecim secie to Mistrzynie Polski nadal przeważały i dyktowały warunki na parkiecie prowadząc 7:4. Podopieczne Alessandro Chiappiniego stać było na wyrównanie do stanu 7:7, jednak od tego momentu znowu zaczęły popełniać błędy, co wykorzystały gospodynie obejmując prowadzenie 13:8 i 21:12. W samej końcówce seta trener Legionovii starał się zmienić obraz gry dokonując kilku zmian, jednak nie przyniosło to spodziewanego efektu, a na parkiecie siatkarki z Polic grały swoje. Ostatecznie trzecia odsłona tego spotkania skończyła się wynikiem 25:16 i zwycięstwem gospodyń w trzech setach 3:0. Po tej przegranej podopieczne Alessandro Chiappiniego zajmują obecnie 6 miejsce w TAURON Lidze z 17 punktami. Najbliższe spotkanie zawodniczki z Legionowa rozegrają w czwartek (10 grudnia) na własnym parkiecie z zespołem BKS BOSTIK Bielsko-Biała, który zajmuje 5 miejsce w lidze z 19 punktami.

Grupa Azoty Chemik Police – DPD Legionovia Legionowo, 3:0 (25:15, 25:22, 25:16)

TAURON MVP: Martyna Łukasik

Grupa Azoty Chemik Police: Kowalewska, Brakocević-Canzian, Łukasik, Grajber, Kąkolewska, Wasilewska, Maj-Erwardt (libero) oraz Baldyga, Baijens, Mędrzyk

DPD Legionovia: Grabka, Oliveira Souza, Rivero Marin, Różański, Stafford, Tokarska, Lemańczyk (libero) oraz Szczyrba, Zdovc Sporer, Matejko, Dąbrowska