DPD Legionovia Legionowo. Wygrana 3:0 z Grot Budowlani Łódź. Kolejny raz MVP meczu została Olivia Różański

DPD Legionovia Legionowo fot. DPD Legionovia Legionowo

DPD Legionovia Legionowo fot. DPD Legionovia Legionowo/Facebook

Siatkarki DPD Legionovii Legionowo wygrały w piątek (2 października) po zaciętym meczu na własnym parkiecie z drużyną Grot Budowlani Łódź 3:0. Podopieczne Alessandro Chiappiniego w III kolejce spotkań odniosły trzecie zwycięstwo. MVP spotkania podobnie jak w meczu z #VolleyWrocław została Olivia Różański.

Podopieczne Alessandro Chiappiniego rozegrały kolejne dobre spotkanie z mocnymi rywalkami. Po wygranej z Grupą Azoty Chemik Police i #VolleyWrocław. W 3 kolejce spotkań zespół z Legionowa podejmował piątą drużynę poprzedniego sezonu – Grot Budowlani Łódź. Pierwszy set rozpoczął się lepiej dla zawodniczek DPD Legionovii Legionowo, które już na początku objęły prowadzenie 8:1. Bardzo dobrze w tym secie zaprezentowała się Shelly Stafford. Wydawało się, że gospodynie szybko wygrają pierwszego seta. Jednak w szeregi podopiecznych Alessandro Chiappiniego wkradł się brak koncentracji co wykorzystały zawodniczki z Łodzi, które doprowadziły do stanu 11:10. Od tego momentu spotkanie było już wyrównane. W samej końcówce zawodniczki przyjezdne doprowadziły do stanu po 24 i miały piłki na wygranie seta, jednak gospodynie obroniły się i wygrały 29:27.

Drugi set był już o wiele bardziej wyrównany. Kibice mogli oglądać mnóstwo świetnych akcji po obu stronach siatki zarówno w obronie jak i w ataku. Lepiej prezentowały się zawodniczki z Legionowa, jednak przewaga ta nie była aż tak duża. Zawodniczki Grot Budowlani Łódź doprowadziły w końcówce seta do stanu po 22, jednak więcej opanowania i zimnej krwi zachowały podopieczne Alessandro Chiappiniego, które wygrały 25:22.

Trzeci set wyglądał podobnie jak drugi. Lepiej rozpoczęły gospodynie, które prowadziły nawet 10:5. W tej odsłonie bardzo dobrze zaprezentowała się Alicja Grabka, która umiejętnie rozprowadzała piłki. Zawodniczki z Łodzi podobnie jak w drugim secie starały się powalczyć o zwycięstwo seta w jego końcówce, jednak podopieczne Alessandro Chiappiniego nie zmarnowały kilkupunktowej przewagi i wygrały trzeciego seta 25:22. Podobnie jak w dwóch poprzednich spotkaniach MVP meczu została wybrana Olivia Różański. Najbliższe spotkanie zawodniczki z Legionowa rozegrają w piątek (9 października) na wyjeździe z drugą drużyną poprzedniego sezonu – Developres SkyRes Rzeszów, które obecnie są liderkami ligi.

DPD Legionovia LegionowoGrot Budowlani Łódź, 3:0 (29:27, 25:22, 25:22)

DPD Legionovia: Grabka, Oliveira Souza, Różański, Rivero Marin, Stafford, Tokarska, Lemanczyk (libero) oraz Dąbrowska, Matejko i Szczyrba.

Grot Budowlani: Nowicka, Jones-Perry, Górecka, Fedusio, Moskwa, Lisiak, Stenzel (libero) oraz Lewandowska, Tobiasz i Kędziora