DPD Legionovia Legionowo. Wygrana po wyrównanym meczu na wyjeździe z #VolleyWrocław 3:1

DPD Legionovia Legionowo fot. DPD Legionovia Legionowo

DPD Legionovia Legionowo fot. DPD Legionovia Legionowo/Facebook

Siatkarki DPD Legionovii Legionowo wygrały w sobotę (26 września) po wyrównanym meczu na wyjeździe z drużyną #VolleyWrocław 3:1. Podopieczne Alessandro Chiappiniego w II kolejce spotkań odniosły drugie zwycięstwo. MVP spotkania podobnie jak w meczu z Grupą Azoty Chemik Police została Olivia Różański.

Podopieczne Alessandro Chiappiniego świetne rozpoczęły sezon 2020/2021 Tauron Ligi. W pierwszej kolejce ligowych zmagań pokonały w bardzo trudnym i wyrównanym spotkaniu Mistrzynie Polski, Grupę Azoty Chemik Police 3:2. W sobotę (26 września) siatkarki z Legionowa udały się na mecz wyjazdowy z drużyną #VolleyWrocław. Mogło się wydawać, że zespół z Dolnego Śląska, który w poprzednim sezonie zajął dopiero 11. miejsce w lidze będzie łatwym przeciwnikiem. Przebudowany zespół z Wrocławia okazał się  jednak silnym i dobrze dysponowanym rywalem. Pierwszy set przyniósł pokaz mocnych i efektownych ataków po obu stronach. Nie zabrakło w nim również świetnych akcji defensywnych. Ostatecznie pierwszego seta 25:22 wygrały wrocławianki.

Drugi set rozpoczął się serią błędów po stronie #VolleyWrocław, co wykorzystały podopieczne Alessandro Chiappiniego. Siatkarki z Legionowa prowadziły w tym secie nawet 16:8. Ostatecznie drużyna przyjezdna wygrała go 25:17.

Trzecia odsłona tego meczu była bardzo wyrównana i zacięta. Obydwie drużyny nie potrafiły odskoczyć rywalkom. Ostatecznie to siatkarki z Legionowa wygrały trzeciego seta na przewagi 27:25.

Czwarty set był również bardzo wyrównany. Pod jego koniec siatkarki z Dolnego Śląska wyszły na prowadzenie 20:18. Wydawało się, że kibice mogą powoli szykować się do oglądania tie-breaka, jednak podopieczne Alessandro Chiappiniego nie dopuściły do tego i pokonały rywalki 25:23. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3:1 dla DPD Legionovii Legionowo. MVP spotkania została wybrana podobnie jak w meczu z Grupą Azoty Chemik Police Olivia Różański.

#VolleyWrocławDPD Legionovia Legionowo, 1:3 (25:22, 17:25, 25:27, 23:25)

#VolleyWrocław: Szady, Rapacz, Bączyńska, Murek, Fedorek, Witkowska, Pancewicz (libero) oraz Wołodko, Jasek, Słonecka i Gancarz

DPD Legionovia: Grabka, Oliveira Souza, Różański, Rivero Marin, Stafford, Tokarska, Lemańczyk (libero) oraz Dąbrowska, Matejko, Szczyrba