DPD Legionovia Legionowo. Nie zatopiły Łodzi… po raz drugi

legionovia-773x435

DPD Legionovia Legionowo (fot. Ryszard Glapiak)

W przeciągu pięciu dni DPD Legionovia Legionowo musiała pokonać dwukrotnie tam i z powrotem odległość z Legionowa do Łodzi. We środę legionowianki uległy ŁKS-owi 0:3, w niedzielę zaś zmierzyły się z Grotem Budowlanymi.

O ile środowe spotkanie z wicemistrzyniami Polski nie przyniosło wiele emocji, tak w niedzielę w Sport Arenie mecz z brązowymi medalistkami poprzedniego sezonu trwał aż 5 setów.

Wynik otworzyły gospodynie

Pierwszy set bez historii. Łodzianki dobry serwisem odrzuciły przyjezdne od siatki, co było kluczem do wygrania inauguracyjnego seta. Od początku miejscowe trzymały grę i wynik, ostatecznie wygrywając 25:15.

Odrodzenie Legionovii

O ile pierwszy set nie wyszedł legionowiankom, to dwa kolejne padły łupem siatkarek z Mazowsza. I to w identycznym stosunku 25:23! W końcówkach tych setów lepiej zaprezentowały się podopieczne trenera Piotra Olenderka, zapisując w tym momencie punkt do ligowej tabeli.

Musiały wygrać, by myśleć o co najmniej punkcie

Gospodynie chciały koniecznie powrócić do gry, by nie zakończyć pojedynku na czwartym secie. Legionovia zaś, podbudowana prowadzeniem, dobrze weszła w czwartą część meczu. Taki obrót sprawy zapowiadał pasjonujący pojedynek. Tak było do stanu 8:8. Potem do głosu doszły podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza. Szczególnie we znaki legionowiankom dał się serwis Jaroslavy Pencovej. Wtedy to Grot odskoczył na 5 punktów (13:8). I nie oddał tej przewagi do końca, wygrywając 25:17.

Nokaut w tie-breaku

Nie pomógł głośny doping fanklubu legionowskiej drużyny. W ostatnim secie na parkiecie w Łodzi królowała już tylko jedna drużyna i były to miejscowe siatkarki. Jeszcze nadzieja mogła się tlić przy stanie 0:5, ale gdy na świetlnej tablicy pojawił się wynik 2:12, wiadomo było, kto dopisze do swojego dorobku dwa cenne punkty. Po raz drugi w tym sezonie legionowianki wracają z Łodzi na tarczy.

Grot Budowlani Łódź – DPD Legionovia Legionowo 3:2 (25:15, 23:25, 23:25, 25:17, 15:4)

Grot Budowlani Łódź: Stoltenborg, Brakocević, Urban, Babicz, Polańska, Pencova, Stenzel (libero) oraz Śmieszek, Tobiasz, Łyszkiewicz.

DPD Legionovia Legionowo: Polak, Kicka, Wójcik, Jasek, Górecka, Olenderek, Adamek (libero) oraz Tanner, Pickrell, Skorupa.