DPD Legionovia Legionowo. Zła passa przełamana. Pewne zwycięstwo z Energą MKS Kalisz

DPD Legionovia Legionowo fot. DPD Legionovia Legionowo

DPD Legionovia Legionowo fot. DPD Legionovia Legionowo/Facebook

Po serii pięciu przegranych spotkań z rzędu w TAURON Lidze podopieczne Alessandro Chiappiniego podejmowały na własnym parkiecie zawodniczki Energi MKS Kalisz. Siatkarki z Legionowa po dobrej grze przełamały złą passę i wygrały mecz 3:0 (25:15, 25:22, 25:19). Już w środę zawodniczki DPD Legionovii zmierzą się w bardzo trudnym spotkaniu rewanżowym w Pucharze CEV z Beziers Angels.

Po dobrym początku sezonu i wygraniu trzech pierwszych spotkań zawodniczkom DPD Legionovii spdła forma, czego efektem było pięć kolejnych przegranych w TAURON Lidze. W tym czasie trener Alessandro Chiappini nie mógł z powodu kontuzji skorzystać z pomocy kilku kluczowych zawodniczek. Klub przeszedł również kwarantannę z powodu wykrycia koronawirusa w zespole. Dodatkowo 18 listopada siatkarki w swoim debiucie w europejskich rozgrywkach (Puchar CEV) przegrały z francuskim Beziers Angels. Kibice byli coraz bardziej sfrustrowani, jednak cały czas trzymali kciuki za swoje zawodniczki wierząc, że zła passa musi się kiedyś skończyć. W sobotę (21 listopada) do Legionowa zawitała ekipa Energi MKS Kalisz, która przed tym meczem z 13 punktami (5 zwycięstw i 2 porażki) zajmowała wysokie 4 miejsce w ligowej tabeli. Zapowiadał się bardzo trudny mecz, jednak podopieczne Alessandro Chiappiniego udowodniły w poprzednim sezonie, że są w stanie wygrać z każdym przeciwnikiem.

Pierwszy set to wyrównana walka o każdy punkt obydwu zespołów o czym świadczy wynik 7:7. Od tego momentu zawodniczki Legionovii zaczęły dyktować swoje warunki obejmując prowadzenie 16:8, dzięki dobrej grze między innymi Mai Tokarskiej i Olivii Różański. Kilka razy zawodniczki z Kalisza zrywały się do walki, próbując wyrównać, jednak siatkarki z Legionowa kontrolowały pierwszą odsłonę tego spotkania do samego końca wygrywając 25:15.

Początek drugiego seta przypominał pierwszy. Obydwie ekipy walczyły zawzięcie o każdy punkt, a na tablicy wyników widniał rezultat 12:12. Dalszy przebieg seta był również wyrównany aż do wyniku 20:20. Od tego momentu z lepszej strony zaprezentowały się podopieczne Alessandro Chiappiniego, które wygrały 25:22.

Trzecia odsłona tego spotkania to przewaga gospodyń, które objęły prowadzenie 7:3, a następnie 11:7 i 17:11. Legionowianki prowadziły już nawet 21:13. Od tego momentu zawodniczki z Kalisza starały się podjąć walkę doprowadzając do stanu 23:17, jednak podopieczne Alessandro Chiappiniego nie wypuściły już takiej przewagi z rąk i wygrały trzeciego seta 25:19 i całe spotkanie 3:0. MVP spotkania została wybrana Alicja Grabka. Najbliższe spotkanie zawodniczki DPD Legionovii rozegrają na wyjeździe w niedzielę (29 listopada) z zespołem Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. Jednak wcześniej, bo już w środę (25 listopada) podopieczne Alessandro Chiappiniego czeka arcytrudne zadanie w meczu rewanżowym w Pucharze CEV z francuskim zespołem Beziers Angels. Pierwsze spotkanie zawodniczki z Legionowa przegrały na własnym parkiecie 0:3.

DPD Legionovia Legionowo – Energa MKS Kalisz, 3:0 (25:15, 25:22, 25:19)

TAURON MVP: Alicja Grabka

DPD Legionovia: Grabka, Oliveira Souza, Rivero Marin, Różański, Tokarska, Stafford, Lemańczyk (libero) oraz Kulig (libero), Dąbrowska, Matejko.

Energa MKS Kalisz: Polak, Gałkowska, Szperlak, Damaske, Ptak, Centka, Mazur (libero) oraz Chrzan, Szczurowska, Bednarek i Budnik.