DPD Legionovia Legionowo. Zwycięstwo na własnym parkiecie z Volley Wrocław 3:0

DPD Legionovia Legionowo fot. DPD Legionovia Legionowo

DPD Legionovia Legionowo fot. DPD Legionovia Legionowo/Facebook

W czwartek (14 grudnia) podopieczne Alessandro Chiappiniego na własnym parkiecie podejmowały zespół #Volley Wrocław. Gospodynie wygrały 3:0 (25:15, 25:23, 28:26). Pomimo tego że zespół przyjezdny zajmuje niskie miejsce w tabeli,  wygrana zawodniczkom z Legionowa nie przyszła łatwo.

Zespół DPD Legionovii przystępował do poniedziałkowego spotkania po dwóch ligowych przegranych z Grupą Azoty Chemik Police i BKS BOSTIK Bielsko-Biała. Kibice liczyli, że w meczu z zespołem z Wrocławia uda się wygrać. Zespół przyjezdny w obecnym poziomie spisuje się słabo (3 wygrane i 9 porażek). Fani liczyli, że ostatni mecz ligowy w 2020 roku na Arenie w Legionowie zakończy się pomyślnie dla gospodyń.

Początek pierwszego seta nieoczekiwanie dla kibiców z Legionowa ułożył się lepiej dla siatkarek z Wrocławia, które szybko objęły prowadzenie 5:2. Na szczęście podopieczne Alessandro Chiappiniego opanowały sytuację, wyrównały a następnie wyszły na prowadzenie 7:5. Od tego momentu Siatkarki z Legionowa stale powiększały swoją przewagę nie pozwalając ekipie przyjezdnej na wiele. Ostatecznie gospodynie wygrały tę partię 25:15.

Druga odsłona tego spotkania zaczęła się podobnie do pierwszej, siatkarki Volley objęły znowu prowadzenie 5:2, a następnie powiększyły je do stanu 10:4 i 15:10. Na szczęście podopieczne Alessandro Chiappiniego wykazały determinację i nie poddały się. Zaczęły powoli odrabiać straty doprowadzając do stanu 16:16. Zawodniczki z Wrocławia objęły jeszcze prowadzenie 22:20, jednak gospodynie i tym razem pokazały charakter wygrywając drugiego seta 25:23.

Początek trzeciego seta to błyskawicznie objęte prowadzenie przez siatkarki z Legionowa 6:0. Jeżeli jednak ktoś myślał, że zawodniczki Volley już odpuściły spotkanie to się pomylił. Przyjezdne mozolnie, punkt po punkcie odrabiały straty doprowadzając w końcówce do remisu 20:20. Siatkarki z Wrocławia miały nawet piłkę setową przy stanie 25:24. Podopieczne Alessandro Chiappiniego zachowały jednak opanowanie i zimną krew do samego końca obejmując prowadzenie 27:26. Ostatnie zdanie należało w tym meczu do rozgrywającej DPD Legionovii, Alicji Grabki, która skutecznym atakiem doprowadziła do zwycięstwa w trzecim secie 28:26. Ostatecznie gospodynie wygrały 3:0 jednak nie był to mecz łatwy i zwycięstwo nie przyszło łatwo.

Dzięki tej wygranej podopieczne Alessandro Chiappiniego po rozegraniu 14 spotkań zajmują obecnie w TAURON Lidze 6 miejsce z 20 punktami (7 zwycięstw i 7 porażek). Mecz z #Volley Wrocław był ostatnim domowym spotkaniem w 2020 roku rozegranym w Arenie Legionowo przez siatkarki DPD Legionovii. Najbliższe spotkanie podopieczne Alessandro Chiappiniego rozegrają na wyjeździe w niedzielę (20 grudnia) z zespołem Grot Budowalni Łódź. Nie będzie to łatwy mecz, ponieważ siatkarki z Łodzi zajmują obecnie 2 miejsce w lidze (10 zwycięstw i 3 porażki). Spotkanie, które odbędzie się 20 grudnia będzie ostatnim przed przerwą świąteczno-noworoczną, a siatkarki z Legionowa powrócą do ligowych zmagań 16 stycznia 2021 roku na wyjazdowy mecz z Jokerem Świecie.

DPD Legionovia Legionowo – #VolleyWrocław 3:0 (25:15, 25:23, 28:26)

TAURON MVP: Julie Oliveira Souza

DPD Legionovia: Grabka, Oliveira Souza, Różański, Rivero Marin, Tokarska, Majkowska, Lemańczyk, Kulig, Szczyrba, Zdovc Sporer i Dąbrowska.

#VolleyWrocław: Szady, Jasek, Murek, Bączyńska, Fedorek, Witkowska, Adamek, Wołodko, Rapacz i Wellna.