DPD Legionovia Legionowo. Zwycięstwo na wyjeździe z Eneą PTPS Piłą

129511533_3479419405477904_3274383342851145941_n

Olivia Różański została wybrana najlepszą zawodniczką spotkania (fot. DPD Legionovia)

W czwartek (3 grudnia) podopieczne Alessandro Chiappiniego udały się na mecz wyjazdowy z Eneą PTPS Piła w ramach TAURON Ligi. Siatkarki z Legionowa pomimo początkowych trudności pokonały zawodniczki z Piły 3:0 (25:23, 25:20, 25:21). Jest to już trzecie zwycięstwo z rzędu DPD Legionovii Legionowo.

Zawodniczki DPD Legionovii Legionowo po odpadnięciu z europejskiego Pucharu CEV wyraźnie zaczęły odbudowywać swoją formę. Trener Alessandro Chiappini może już ponownie korzystać ze swoich najlepszych zawodniczek, co przynosi efekt na boiskach TAURON Ligi. Wielu kibicom mogło się wydawać, że wyjazd na mecz z ostatnim zespołem w lidze będzie tylko formalnością i łatwymi punktami. Jednak zawodniczki z Piły, które wygrały w obecnym sezonie tylko jedno spotkanie nie zamierzały wcale dostarczyć łatwych punktów siatkarkom z Legionowa, wręcz przeciwnie.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany, o czym może świadczyć wynik 12:12, jednak od tego momentu to gospodynie zaczęły lepiej grać, co przełożyło się na objęcie prowadzenia 20:14. Wydawało się, że zawodniczki z Piły mogą pokusić się o zwycięstwo w pierwszej odsłonie tego spotkania, jednak podopieczne Alessandro Chiappiniego nie zamierzały poddawać się tak łatwo, odrobiły straty i doprowadziły do stanu 22:22. W końcówce seta pokazały skuteczną grę wygrywając tę partię 25:23.

W drugim secie to podopieczne Alessandro Chiappiniego wyszły na parkiet bardziej skoncentrowane, a ich akcje w ofensywie i defensywie były skuteczniejsze, co przełożyło się na szybko objęte prowadzenie 10:4. Gospodynie starały się jeszcze odmienić losy tej partii doprowadzając do stanu 16:18, jednak zawodniczki z Legionowa nie pozwoliły rywalkom na więcej wygrywając ostatecznie drugiego seta 25:20.

Początek trzeciego seta to wyrówna gra, gdzie gospodynie objęły prowadzenie 8:6, jednak od tego momentu siatkarki Legionovii zaczęły dyktować swoje warunki utrzymując bezpieczne prowadzenie 2 lub trzech punktów. Ostatecznie podopieczne Alessandro Chiappiniego zachowały opanowanie do końca seta wygrywając go 25:21 i całe spotkanie 3:0. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Olivia Różański, która brylowała w ataku z 50 proc. skutecznością i zdobyła łącznie 18 punktów. Nic więc dziwnego, że Olivia została wybrana MVP tego spotkania. Triumf nad Eneą PTPS Piła to trzecie zwycięstwo z rzędu w TAURON Lidze zawodniczek z Legionowa dzięki czemu zajmują one obecnie 6 miejsce w lidze z 17 punktami. Najbliższe spotkanie podopieczne Alessandro Chiappiniego rozegrają już w sobotę (5 grudnia) na wyjeździe Grupą Azoty Chemik Police. Mistrzynie Polski z poprzedniego sezony grają w roku poniżej oczekiwań kibiców odnosząc tylko 4 zwycięstwa w 8 spotkaniach. Przypomnijmy, że zawodniczki DPD Legionovii na inaugurację obecnego sezonu pokonały na własnym parkiecie po trudnym spotkaniu 3:2 siatkarki z Polic.

Enea PTPS Piła – DPD Legionovia Legionowo, 0:3 (23:25, 20:25, 21:25)

TAURON MVP: Olivia Różański

Enea PTPS: Pelczarska, Łyszkiewicz, Gądek, Skrzypkowska, Ponikowska, Kubacka, Bodasińska (libero) oraz Gawlak, Wellna, Bartkowska

DPD Legionovia: Grabka, Oliveira Souza, Szczyrba, Różański, Tokarska, Stafford, Kulig (libero) oraz Rivero Marin, Matejko, Dąbrowska, Zdovc Sporer