DPD Legionovia Legionowo. Przeważyło doświadczenie i dłuższa ławka rezerowych

DPD_Legionovia-Chemik_Police_05_01_2019_29

Beata Olenderek i Alicja Wójcik blokują kolejny atak Chemika Police (fot. GP/kg)

Powiedzieć, że DPD Legionovia nie przystępuje do tego meczu w roli faworyta to za mało. Zespół Chemika dominuje w kobiecej siatkówce od kilku lat, dodatkowo gospodynie osłabione były brakiem Bailey Tanner, Aleksandry Gryki, Magdaleny Damaske i Cassidy Pickrell.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zawodniczek z Legionowa. Dobra zagrywka zawodniczek z Polic i słabe przyjęcie w DPD Legionovii spowodowały, że przyjezdne szybko odskoczyły na kilka punktów. Przy stanie 1:9 wiadomo było, że o sukces w pierwszym secie będzie bardzo trudno. Z czasem jednak nasze okrzepły i zaczęły grać nieco lepiej. Przewaga zaczęła topnieć zwłaszcza po poprawieniu gry obronnej, w wyniku zmiany Zuzanny Góreckiej na Agnieszkę Adamek. Ostatecznie jednak Chemik nie dał się dogonić w tej partii i zakończyła się ona wygraną przyjezdnych 17:25.

Bez walki

Drugi set także nie rozpoczął się dobrze. Zawodniczki z Polic szybko wyszły na ośmiopunktowe prowadzenie i przewagi nie oddały do końca seta. W naszym zespole nie funkcjonował żaden z elementów siatkarskiego rzemiosła. Ani Kicka, ani Olenderek ani Górecka nie były w stanie przebić się przez silny blok przeciwniczek. Legionowski blok nie był także w stanie zatrzymać atakującej raz za razem ze środka Chiaki Ogbogu. Ta partia była najsłabsza w wykonaniu naszych zawodniczek.

Wreszcie ruszyły

Trzecia partia także nie rozpoczęła się po myśli naszych siatkarek. Szybko jednak czteropunktowa przewaga zawodniczek z Polic zamieniła się w siedmiopunktowe prowadzenia siatkarek z Legionowa 15:8. Fenomenalnie grała Kicka, która swoim wielkim entuzjazmem zaraziła koleżanki z parkietu. Atak za atakiem kończyła Górecka i Olenderek. Dobrze funkcjonował środek w wykonaniu Alicji Wójcik. Zawodniczki z Legionowa grały na olbrzymiej intensywności. Sił wystarczyło, by wygrać trzecią partię 25:18. Tak grającą Legionovię chciałoby się oglądać w każdym secie.

Chłodna głowa, długa ławka

Rywalizacja w czwartym secie była wyrównana od początku do końca. Najpierw prowadził zespół Chemika, potem świetną grą legionowianki doprowadziły do remisu 10:10. Widać jednak było, że nasze są coraz bardziej zmęczone. Podobnie zresztą jak ich przeciwniczki. Różnica była taka, że trener Marcello Abbondanza miał do dyspozycji kilka zawodniczek na zmianę. Na boisku trener rotował i wprowadzał Chojnacką, Gammę czy Mędrzyk, które dały chwilę wytchnienia zawodniczkom z pierwszej szóstki. Przy stanie 20:22 wszyscy w DPD Arenie marzyli o piątym secie niestety jednak zawodniczki Legionovii nie były w stanie zdobyć więcej punktów i mecz zakończył się wygraną Chemika Police w czwartym secie 20:25.

Zawodniczką meczu wybrana została zdobywczyni 20 punktów Chiaka Ogbogu.

DPD Legionovia Legionowo – Chemik Police 1:3 (17:25, 16:25, 25:18, 20:25)

DPD Legionovia Legionowo: Jasek (3), Olenderek (6), Polak (6), Górecka (13), Wójcik (7), Kicka (24), Adamek Adriana (libero) oraz Skorupa i Adamek Agnieszka.

Chemik Police: Busa (16), Grajber (6), Bednarek (4), Łukasik M. (19), Ogbogu (20), Mirković (7), Krzos (libero) oraz Pleśnierowicz, Chojnacka (1), Gamma (2) i Mędrzyk (3).