DPD Legionovia. Siatkarki pod formą. Klęska z PTPS Piła

DPD-Legionovia-LKS Commercecon-16-01-2019_07

Trener Piotr Olendere został odsunięty od prowadzenia DPD Legionovii (fot. GP/kg)

Dla legionowskiego zespołu mecz z PTPS Piła był bardzo istotny ze względu na możliwość uniknięcia walki o utrzymanie w Lidze Siatkówki Kobiet. Ewentualne zwycięstwo bardzo ten cel przybliżało.

Mecz w DPD Arenie Legionowo rozpoczął się po myśli zawodniczek z Legionowa. Skuteczne ataki pozwoliły na zbudowanie kilkupunktowej przewagi. Przy stanie 10:6 po asie serwisowym w wykonaniu Zuzanny Góreckiej trener przyjezdnych zdecydował się na wzięcie czasu. Od tego czasu gra pilanek znacząco się poprawiła i po chwili na tablicy wyników mieliśmy stan 12:11. Trener Olednerek wprowadził na plac gry Cassidy Picrell, młoda zawodniczka z USA poprawiła grę w ofensywie, ale tego samego nie można powiedzieć o grze obronnej. Po serii własnych błędów blokiem na Małgorzacie Jasek pierwszego seta zespół z Piły zakończył wynikiem 18:25.

Drugi set to stare błędy legionowianek czyli słabe przyjęcie przekładające się na gorsze rozegranie ,a co za tym idzie niższą skuteczność w ataku. Pilanki szybko objęły prowadzenie i przy stanie 4:7 trener Olednerek poprosił o przerwę. Naszym udało się doprowadzić do remisu po 11, ale z czasem gra legionowianek znowu straciła na intensywności. Pilanki odskoczyły na kilka punktów i kontrolowały wynik meczu do samego końca seta, który wygrały 22:25.

Trzeci set został przez nasze zawodniczki zupełnie oddany przeciwniczkom. Żaden element siatkarskiego rzemiosła nie funkcjonował tak, jak powinien, a najbardziej jak zwykle szwankowało przyjęcie. Trener Olenderek próbował odmienić losy spotkania wprowadzając na rozegranie Julię Sobalską, ale młoda zawodniczka nie dała rady pociągnąć gry całego zespołu. Set bez większej historii zakończył cały mecz wynikiem 0:3 (18:25, 22:25, 18:25) dla zespołu z Piły.

Zawodniczki z Legionowa spadły w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet na 9. miejsce, tym samym zamiast spokojnej wiosny coraz bardziej realna staje się kolejna batalia o utrzymanie w LSK.

DPD Legionovia Legionowo – Enea PTPS Piła 0:3 (18:25, 22:25, 18:25)

Składy zespołów:
Legionovia: Jasek (7), Olenderek (1), Polak (1), Górecka (8), skorupa (2), Kicka (11), Adamek Agnieszka (libero) oraz Adamek Adriana (libero), Pickrell (6), Sobalska i Wójcik (3)

PTPS: Strantzali (10), Stencel (11), Azizova (13), Trojan (5), Kaczorowska (11), Szpak (5), Lemańczyk (libero) oraz Kobus i Pawsłowska (libero)