Finał Mistrzostw Polski Kadetek w Siatkówce – Dzień 3

lts-slupsk

LTS w Słupsku (fot. LTS)

Trzeci dzień finałowego turnieju o Mistrzostwo Polski Kadetek w Siatkówce. Dziś poznaliśmy drużyny, które powalczą o medale. Do czwórki najlepszych awansował LTS!!!

Z grupy A do półfinałów z pierwszego miejsca awansował KS Pałac Bydgoszcz, z drugiego MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki i ta drużyna będzie przeciwnikiem LTS-u Legionovii Legionowo w spotkaniu półfinałowym. Warto przypomnieć, że w półfinałowym turnieju w Legionowie te dwie drużyny już zagrały ze sobą i zdecydowanie lepszą okazała się drużyna Dawida Michora.

Znów gładko, no może po za pierwszym setem

Obrończynie tytułu w pierwszym secie popełniały błędy. Dlatego też pojedynek był wyrównany, ale w końcówce lepsze okazały się legionowianki, które wygrały 25:23. Dwa kolejne sety bez historii. Wygrane do 14 i 17 świadczą o dużej przewadze legionowskiego zespołu. Trener Dawid Michor krótko skomentował jutrzejszy półfinał: Walczymy dalej, to będzie zupełnie inny mecz niż ten w Legionowie w półfinałach i nie przywiązuję wagi do wygranej z półfinałów. Trzeba wyjść na bardzo dużej koncentracji i bić się o każda piłkę.

Wyniki Grupy A

MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki – UMKS MOS Wola Warszawa 3:0 (25:15, 25:13, 25:15)
KS Energetyk Poznań – Pałac Bydgoszcz 1:3 (11:25, 25:10, 18:25, 13:25)

Tabela po trzech kolejkach:

1. KS Pałac Bydgoszcz – 6 punkty, 9:2
2. MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki – 5 punkty, 7:3
3. KS Energetyk Poznań – 4 punkty, 4:7
4. UMKS MOS Wola – 2 punkty, 0:6

Wyniki Grupy B

Muszyna Proxima Kraków – San-Pajda Jarosław 3:0 (25:18, 25:20, 28:26)
LTS Legionovia Legionowo – APS Rumia 3:0 (25:23, 25:14, 25:17)

1. LTS Legionovia Legionowo – 6 punkty, 9:1
2. Muszyna Proxima Kraków – 5 punkty, 6:4
3. APS Rumia – 4 punkty, 4:7
4. San-Pajda Jarosław – 3 punkty, 2:9

LTS Legionovia Legionowo: Ciejka, Rojecka, Szczepańska, Wałek, Piłatowicz, Dąbrowska, Parzydło, Warpechowska, Zaborowska, Sikora, Górecka, Gryka, Karczmarczyk (l), Mituniewicz (l).

Jutrzejsze pojedynki:

O 7 miejsce zagra UMKS MOS Wola z San-Pajda Jarosław; o 5 miejsce zmierzą się KS Energetyk Poznań z APS Rumia. W półfinałach zmierzą się: KS Pałac Bydgoszcz z Muszyną Proxima Kraków i LTS Legionovia Legionowo z MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki.