Legionovia Legionowo. Niespodziewanie KSZO ograło Legionovię

legionovia-dabrowa-gornicza

Legionovia - Legionowo (fot. arch. GP/MM)

Rozgrywki Orlen Ligi sezonu 2015/2016 wkroczyły w decydującą fazę. Legionovia Legionowo rozegrała pierwsze spotkanie o miejsca 9-12. Na wyjeździe zmierzyła się z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Niestety pierwsze spotkanie tegorocznego play-offu zakończył się porażką Legionovii w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podopieczne Roberta Strzałkowskiego (9 lokata w sezonie zasadniczym) spotkały się  KSZO, które zajęły ostatnie miejsce w bieżącym sezonie. Parkiet jednak zweryfikował lokaty zajęte w sezonie zasadniczym.

KSZO oddał tylko jednego seta

Gospodynie pewnie wygrały pierwszą partię. Tylko na początku seta wynik oscylował przy remisie (6:6). Potem do głosu doszły podopieczne Dariusza Parkitnego, które objęły prowadzenie 8:7. Następnie systematycznie zaczęły powiększać przewagę i na drugą przerwę techniczną schodziły przy wyniku 16:11. Tej straty nie dało się odrobić. Siatkarki KSZO wygrały na otwarcie 25:18. W drugim secie legionowianki koniecznie chciały odwrócić losy meczu i to im się udało. W początkowej fazie walka była dosyć wyrównana. Miejscowe zawodniczki nie odskoczyły na więcej niż trzy punkty i schodziły na drugą przerwę techniczną, wygrywając 16:13. Od tego momentu legionowianki zaczęły grać zdecydowanie lepiej. Odrobiły szybko straty i objęły prowadzenie 18:17, którego nie oddały już do końca. Dzięki temu doprowadziły do remisu. Niestety to był jedyny set, jaki wygrały w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dwa kolejne sety padły łupem zdecydowanie lepiej dysponowanych zawodniczek, grających w pomarańczowo-czarnych strojach. Stan rywalizacji w walce o miejsca 9-12 to 1:0 dla przeciwniczek Legionovii.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Legionovia Legionowo 3:1 (25:18, 20:25, 25:18, 25:20)

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Brzóska, Polak, Bednarek, Ściurka, Wójcik, Szczygioł, Bulbak (libero), Mielczarek, Dybek, Korabiec (l).

Legionovia Legionowo: Smarzek, Paszek, Wójcik, Gajewska, Chojnacka, Połeć, Adamek (l), Grzelak, Bociek, Szymańska, Adamek.