Legionovia Legionowo. Od 0:3 do Złotego Seta!

KSZO-legionovia

KSZO-Legionovia (fot. Robert Burczyński)

Drugi mecz o 13 miejsce w Orlen Lidze miał zadecydować nie tylko o zajęciu tej lokaty, ale uchronić wygranych od meczu barażowego ze zwycięzcą I Ligi. Pierwsza potyczka zakończyła się zwycięstwem legionowianek. Co wydarzyło się w Ostrowcu Świętokrzyskim w sobotnie popołudnie?

W pierwszym secie legionowianki mogły zwyciężyć i wyjść ns prowadzenie. Wygrywały już 13:7. Ale stanęły i pozwoliły rywalkom na doprowadzenie do remisu 17:17. A potem wygrały seta 25:22. W drugim secie zażarta walka trwała przez cały set, w którym ostatecznie zwyciężyły gospodynie. One w tym momencie były blisko wygrania meczu i doprowadzenie do Złotego Seta. Będące na fali podopieczne Dariusza Parkitnego rozbiły legionowianki, wygrywając rewanż 3:0.

Złoty Set dla Legionovii!!!

Nic nie zapowiadało, że Legionovia mogłaby odwrócić losy meczu, bo w Złotym Secie Legionovia przegrywała już 1:4. Potem zdarzył się cud w Ostrowcu Świętokorzyskim! Na przerwę na zmianę stron KSZO schodziło z punktem przewagi. Od tego momentu Legionovia pokazała, że jej należy się miejsce w Orlen Lidze w przyszłym sezonie. Wygrała ostatecznie 15:13.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Legionovia Legionowo 3:0 (25:22, 28:26, 25:18), złoty set: 13:15

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Brzóska, Szpak, Ściurka, Kapturska, Soter, Stroiwąs, Pauliukouskaya (libero) oraz Polak, Szałankiewicz.

Legionovia Legionowo: Mikołajewska, Chojnacka, Grabka, Bociek, Alagierska, Bączyńska, Adamek (libero) oraz Pacak, Zakościelna.