Legionovia Legionowo. Druga wygrana z rzędu!

legionovia-bks

Uzasadniona radość legionowianek (fot. Mariusz Sokalski)

Apetyty po wygranej z Developresem SkyRes Rzeszów wzrosły. Do Legionowa przyjechała drużyna BKS-u Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała, która zgromadziła na swoim koncie 24 punkty które przy ośmiu Legionovii, bardzo dokładnie wskazywały faworyta.  A jednak tabele i statystyki nie grają!

Początek spotkania należał do gości, które wygrywały już różnicą sześciu punktów, jednak  podopieczne Roberta Strzałkowskiego otrząsnęły się z marazmu i niespodziewanie, aczkolwiek zasłużenie wygrały pierwszego seta 25:20.

Kibice przecierali oczy ze zdumienia

W drugiej partii legionowianki zagrały chyba jeden z najlepszych setów w obecnym sezonie. Grały mocno umotywowane zwycięstwem w pierwszej odsłonie, że w drugim secie nie dały żadnych szans bielszczankom. Trener rywalek Mariusz Wiktorowicz mocno motywował swoje zawodniczki, próbował roszad w składzie, ale nic to nie pomogło na znakomicie dysponowane zawodniczki z Legionowa. Wygrana do 17 mówi sama za siebie.

BKS się odgryzł, ale niezbyt boleśnie

Trzecia partia środowego pojedynku to, jak się później okaże, chwilowy zastój Novianek, które, mimo prowadzenia, w końcówce dały wydrzeć sobie gładkie zwycięstwo w spotkaniu. Bielszczanki zachowały więcej zimnej krwi i przedłużyły swój pobyt na parkiecie Areny.

To co miało stać się w trzecim secie…

…stało się w czwartym. Malwina Smarzek wraz ze świetnie dysponowaną Katarzyną Połeć jak i resztą drużyny szybko odprawiły rywalki, wygrywając 25:16 jak i całe spotkanie 3:1. Brawo Legionovia! Kolejny, drugi z rzędu komplet punktów.

Legionovia Legionowo – BKS Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała 3:1 (25:20, 25:17, 22:25, 25:16)

Legionovia: Paszek, Smarzek, Gajewska, Chojnacka, Połeć, Grzelak, Adamek (libero) oraz Szubert, Pacak, Bociek.

BKS: Bamber-Laskowska, Mucha, Trojan, Moskwa, Castiglione, Radosova, Wojtowicz (libero) oraz Horka, Strózik, Pasznik, Lis.