Legionovia Legionowo. KSZO pokonane! (galeria)

legionovia-kszo_110

Wspólne zdjęcie zespołu z kibicami (fot. GP/MM)

Pierwsze spotkanie barażowe z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zostało rozegrane w Arenie Legionowo. Ciężko było wskazać faworyta, ale legionowskie siatkarki stanęły na wysokości zadania i wygrały pierwsze spotkanie o 13 miejsce 3:1.

Pierwszy mecz o 13 miejsce, które zarazem da utrzymanie w Orlen Lidze rozpoczął się od prowadzenia przyjezdnych siatkarek (2:4). Legionowianki szybko doprowadziły do remisu. Potem trwała wymiana punkt za punkt, a żadnej z drużyn nie udawało się odskoczyć na dwa, trzy punkty. Końcówka pierwszego seta była bardzo nerwowa dla podopiecznych Macieja Bartodziejskiego. Legionowianki przegrywały już 22:24, ale ostrowianki popełniły błąd przy zagrywce, a chwilę później piłki setowej nie wykorzystała Joanna Kapturska. Dwie kolejne akcje to as serwisowy Anny Bączyńskiej i skuteczny blok Igi Chojnackiej. Pierwszy set dla Legionovii – 26:24!

Doprowadziły do remisu

Druga odsłona pojedynku do stanu 13:13 miała podobny przebieg jak w secie pierwszym. Spotkanie w tej części gry było bardzo wyrównane i zanosiło się na nerwową końcówkę. Zawodniczki KSZO jednak tym razem wyraźniej odskoczyły legionowiankom. Przy stanie 14:20 było wiadomo, że ciężko będzie odrobić stratę. I tak też się stało. KSZO doprowadziło do remisu.

Wygrały dwa kolejne sety!

Po 10 minutach przerwy lepiej w kolejnego seta weszły legionowianki. Ich dobra gra wprowadziła wiele chaosu w poczynaniach rywalek, które szybko straciły ochotę do walki. Tej nie brakowało legiowiankom, które pewnie wygrały seta i wyszły na prowadzenie. Jeszcze tylko jeden set – mówili kibice miejscowych siatkarek. Nie można było pozwolić przeciwniczkom, by te wygrały drugiego seta. Znamy przecież sytuacje, jak ciężko szło Legionovii w decydujących piątych setach w sezonie 2016/2017. Nie trzeba było martwić się na zapas. Legionovia stanęła na wysokości zadania i rozbiła KSZO 25:16. W sobotę 8 kwietnia rewanż w Ostrowcu Świętokrzyskim. Legionovia nie może przegrać 0:3 lub 1:3, bo o zwycięstwie w dwumeczu zadecyduje złoty set. Każda wygrana lub przegrana 2:3 da upragnione miejsce w Orlen Lidze w przyszłym sezonie!

Legionovia Legionowo – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 (26:24, 20:25, 25:18, 25:16)

Legionovia Legionowo: Mikołajewska, Chojnacka, Grabka, Bociek, Alagierska, Bączyńska, Korabiec (libero) oraz Rasińska, Pacak.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Brzóska, Polak, Stroiwąs, Ściurka, Kapturska, Soter, Pawlukowska (libero) oraz Szałankiewicz, Szpak, Jocić, Piotrowska.