Legionovia Legionowo. Muszynianka zdecydowanie lepsza

legionovia-chemik_43

Legionovia Legionowo (fot. arch. GP/MM)

Nie udało się Legionovii Legionowo pokonać Muszynianki. Po niespełna godzinie i 41 minutach potyczki w Arenie Legionowo przyjezdne zdobyły komplet punktów.

Dwa pierwszy sety zakończyły się identycznym rezultatem 25:18 dla siatkarek z Muszyny. O ile w pierwszym secie podopieczne Roberta Strzałkowskiego potrafiły nawiązać walkę w początkowej fazie seta (7:7) tak w dalszej fazie tej partii inicjatywę przejęła Muszynianka i szybko odskoczyła na 6 punktów (19:13). Takiej przewagi już nie oddała i pewnie wygrała pierwszego seta. Druga odsłona pojedynku to najpierw wysokie prowadzenie gości (5:1, 12:5, 16:9). W tym momencie obudziły się z marazmu gospodynie i po świetnych asach serwisowych Katarzyny Połeć, blokach Malwiny Smarzek, Aleksandry Rasińskiej i Igi Chojnackiej doprowadziły do stanu 14:16. Jednak to było wszystko na co było stać legionowianki w tym secie. Siatkarki z Muszyny złapały swój rytm i wygrały kolejnego seta do 18.

Powalczyły i wygrały seta, a potem… przegrały do 8…

Legionovia nie złożyła broni. Dzielnie powalczyła w secie trzecim i wygrała go 25:22. Choć początek był fatalny, bo Muszynianki prowadziły już 7:1 i nic nie wskazywało, że gospodynie przedłużą grę o kolejne sety. Po świetnych atakach Moniki Bociek (osiem w trzecim secie) Legionovia wyszła na prowadzenie 18:15 i nie oddała pola gry rywalkom, wygrywając 25:22. Trudno coś dobrego napisać o czwartym secie w wykonaniu legionowianek. Wystarczy napisać, że przegrały tego seta do… 8 i cały mecz 1:3.

Legionovia Legionowo – Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna 1:3 (18:25, 18:25, 25:22, 8:25)

Legionovia Legionowo: Iga Chojnacka, Natalia Gajewska, Klaudia Grzelak, Daria Paszek, Katarzyna Połeć, Malwina Smarzek – Adrianna Adamek (libero) – Monika Bociek, Alicja Grabka, Aleksandra Rasińska, Karolina Szymańska, Aleksandra Wójcik.

Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna: Anna Grejman, Adela Helic, Natalia Kurnikowska, Julia Milovits, Maja Savic, Justyna Sosnowska – Aleksandra Krzos (libero) – Kinga Hatala, Sylwia Pelc, Natalia Skrzypkowska, Karolina Szczygieł, Izabela Śliwa (libero).