Legionovia Legionowo. Sezon zasadniczy zakończony

legionovia-bks_71

Legionovia Legionowo (fot. arch. GP/MM)

W Dąbrowie Górniczej odbyło się spotkanie ostatniej kolejki rozgrywek sezonu zasadniczego pomiędzy miejscowym MKS-em, a Legionovią Legionowo. Tylko w pierwszym secie powiało optymizmem z parkietu. W następnych trzech setach dominowały siatkarki z Zagłębia Dąbrowskiego.

Pierwszego seta w Dąbrowie Górniczej wygrały siatkarki z Mazowsza. Jedną z pięciu wygranych w obecnych rozgrywkach Legionovia zanotowała właśnie w spotkaniu z MKS-em, dlatego wygrana pierwszej odsłony pojedynku dawała nadzieję na końcowy, pozytywny wynik.

Nie podtrzymały dobrej passy

W końcówce pierwszego seta dwoma asami popisała się Joanna Pacak. Po zmianie stron pierwszy punkt w tym elemencie sztuki siatkarskiej zdobyła Klaudia Alagierska. Legionovia prowadziła jeszcze 12:10, by całkowicie oddać pole gry dąbrowiankom. Te zdominowały grę na parkiecie i wyrównały stan pojedynku. W trzeciej odsłonie pojedynku MKS od początku był lepszym zespołem. Prowadził już 5:1, by na przestrzeni całej partii nie oddać przewagi i wygrać tą część gry 25:20. Czwarty set nie zmienił oblicza. Zrezygnowane legionowianki przegrywały już 10:21. Odrobiły straty, ale nie były w stanie doprowadzić do tie-breaka. Gospodynie wygrały 25:17 i całe spotkanie 3:1.

MKS Tauron Dąbrowa Górnicza – Legionovia Legionowo 3:1 (19:25, 25:21, 25:20, 25:17)

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza: Horka, Dziękiewicz, Paszek, Weiss, Kaliszuk, Sikorska, Lemańczyk (l), Castiglione, Ciesiulewicz, Drabek (l), Cabrera.

Legionovia Legionowo: Mikołajewska, Chojnacka, Grabka, Bociek, Alagierska, Bączyńska, Adamek (l), Pacak, Korabiec (l), Wawrzyniak, Rasińska.