Legionovia Legionowo. Towarzyski turniej w Kobyłce

Legionovia Legionowo

Legionovia po zwycięstwie nad Budowlanymi w spotkaniu przedsezonowym (fot. Ryszard Glapiak)

W dniach 16-17 września w Kobyłce koło Warszawy odbył się Turniej „Siatka w Trójce”z udziałem czterech drużyn Orlen Ligi. Wzięła w nim udział Legionovia Legionowo. Jak zaprezentowały się podopieczne Roberta Strzałkowskiego?

Legionovia w pierwszej grze turnieju zmierzyła się z Budowlanymi Łódź. Spotkanie było bardzo zacięte i wyrównane, które zakończyło się dopiero w tie-breaku. Dzięki wygranej legionowianki awansowały do finału imprezy, gdzie zagrały Developresem SkyRes Rzeszów.

Budowlani Łódź – Legionovia Legionowo 2:3 (25:23, 20:25 25:23, 25:27, 11:15)

Finałowy pojedynek nie przyniósł wielkich emocji. Rzeszowianki okazały się zdecydowanie lepsze i pewnie wygrały 3:0. W drugim secie Novia walczyła o przełamanie, ale w końcówce lepsze okazały się rywalki, które wygrały 26:24. Trzeci set, jak się później okazało ostatni był już tylko formalnością. Developres wygrał 25:19, dzięki czemu mógł cieszyć się z pierwszego triumfu w siatkarskiej imprezie w Kobyłce.

Developres SkyRes Rzeszów – Legionovia Legionowo 3:0 (25:19, 26:24, 25:19)