Legionovia Legionowo. Zmora piątego seta

legionovia-developres_26

Monika Bociek zdobyła aż 33 punkty. Niestety legionowianki przegrały w tie-breaku (fot. arch. GP/MM)

Czwarty tie-break, czwarta przegrana. Zmora piątego seta. Po raz czwarty legionowskie siatkarki nie udźwignęły presji. Ba! Prowadziły już w Bielsku-Białej 2:0. Niestety po pięciosetowym pojedynku lepsze okazały się bielszczanki.

W trzecim secie legionowianki, po asie serwisowym Eweliny Mikołajewskiej, doprowadziły do remisu 24:24. W dwóch kolejnych akcjach bohaterką miejscowych siatkarek została Aleksandra Trojan, która najpierw skutecznie skończyła atak BKS-u, by potem umiejętnie ustawić się w bloku. Wygrana tego seta przedłużyła nadzieje miejscowych siatkarek na zdobycie dwóch punktów do swojego skromnego dorobku w Orlen Lidze.

Walczyły… ale to za mało

W czwartej odsłonie środowego spotkania lepiej prezentowały się zawodniczki trenera Mariusza Wiktorowicza. Szczególnie dobrze grały w bloku, czym wybijały z rytmu legionowianki, które zaczęły popełniać więcej błędów. Właśnie blokiem bielszczanki zdobyły trzy ostatnie swoje punkty. Wygrana seta 25:18 doprowadziła stan rywalizacji do remisu 2:2.

Ten przeklęty tie-break

Tym razem legionowianki nie straciły szybko punktów, przeciwniczki nie odjechały, co stwarzało szansę na zainkasowanie dwóch puntów. Wydawało się, że prowadzenie 9:12 pozwoli na spokojniejszą końcówkę i wreszcie wygraną. To, co wydarzyło się w końcówce meczu w Bielsku Białej, nie powinno się zdarzyć. Legionovia nie potrafiła już zdobyć punktu. Za to bielszczanki sześciopunktową serię zakończyły dzięki dwóm błędom w ataku Moniki Bociek. Jej nie można winić za porażkę, bo siatkarka legionowskiego zespołu zdobyła w spotkaniu aż 33 punkty dla swojej drużyny. – W tych newralgicznych momentach gdzieś się gotujemy, gotują się nasze głowy. Oddajemy przeciwnikowi mecz na własne życzenie – podsumował spotkanie trener Legionovii Robert Strzałkowski.

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Legionovia Legionowo 3:2 (20:25, 24:26, 26:24, 25:18, 15:12)

BKS Profi Credit Bielsko-Biała: Gryka, Mucha, Mikyskova, Skrzypkowska, Trojan, Moskwa, Wojtowicz (libero) oraz Wilczek (libero), Wańczyk, Pasznik, Brzezińska, Perlińska, Staniucha-Szczurek.

Legionovia Legionowo: Połeć, Bociek, Grzelak, Chojnacka, Mikołajewska, Grabka, Adamek (libero) oraz Rasińska, Wawrzyniak, Bączyńska, Pacak.