LTS Legionovia Legionowo. Finał Mistrzostw Polski Juniorek – Dzień 1

LTS-Dąbrowa 3-0

LTS Legionovia Legionowo w Malborku (fot. LTS)

Pierwszy mecz i od razu na inaugurację Finałów Mistrzostw Polski Juniorek w Malborku na parkiet wybiegły obrończynie tytułu, LTS Legionovia Legionowo. Jej przeciwnikiem były siatkarki MKS-u Dąbrowy Górniczej.

Obecne mistrzynie Polski Juniorek nie dały żadnych szans swoim rywalkom. Pewnie rozbiły przeciwniczki z Dąbrowy Górniczej 3:0. W ostatnim secie dąbrowianki próbowały wyszarpać seta, ale przy stanie 16:16, za grę wzięły się legionowianki. Najpierw świetnie zagrywką, punkt zdobyła Aleksandra Rasińska, a następnie w tym samym elemencie gry znakomicie spisywała się Katarzyna Niderla, odrzucając rywalki od siatki. To całkowicie zdeprymowało MKS, który do końca meczu zdobył już tylko dwa punkty. MVP spotkania została przyjmująca legionowskiego zespołu Aleksandra Rasińska. Jutro LTS zagra drugie spotkanie w turnieju z MKS-em San-Pajda Jarosław. Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 12.00. W hali widowiskowo-sportowej Gimnazjum nr 3 przy ulicy Wybickiego 32, legionowskie siatkarki wspiera głośno dopingujący Klub Kibica.

Mecz krótko, ale niezmiernie rzeczowo podsumowała libero zespołu Ada Adamek:  Mecz otwierający mistrzostwa Polski Juniorek jest z reguły próbą nerwów. My poradziłyśmy sobie i wyszłyśmy z tego spotkania zwycięska ręką, wygrywając 3:0.