LTS Legionovia Legionowo. Finał Mistrzostw Polski Juniorek – Dzień 2

LTS-Dąbrowa 3-0

LTS Legionovia Legionowo w Malborku (fot. LTS)

Drugie mecz i jeszcze bardziej przekonywujące zwycięstwo. Tym razem LTS Legionovia Legionowo wypunktował MKS San-Pajda Jarosław. Szybkie 3:0 i legionowska drużyna zameldowała się w półfinałach, bez względu na wynik ostatniego grupowego spotkania z Pałacem Bydgoszcz.

Za nim na parkiet wyszły legionowianki swoje spotkanie rozegrały drużyny z Dąbrowy Górniczej i Bydgoszczy. „Pałacanki” pokonały dąbrowianki 3:0, ale nie przyszło im to zupełnie łatwo. W ostatnim secie bydgoszczanki wygrały 32:30, co świadczyło o bardzo zaciętej partii. Tym zwycięstwem Pałac zapewnił sobie półfinał turnieju.

MKS Dąbrowa Górnicza – KS Pałac Bydgoszcz 0:3 (22:25, 18:25, 30:32)

Pokazały siłę w drugim secie

O ile pierwszy set drugiego meczu legionowskiej drużyny przeplatał dobre fragmenty gry ze słabszymi, to kolejna partia była popisem gry „Lalek”, które rozbiły jarosławianki do 9. Równie dobrze zaczęły trzeciego seta, prowadząc 8:3. Potem przyszło rozluźnienie i dekoncentracja. San-Pajda zaczęła odrabiać straty i dwukrotnie trener Wojciech Lalek musiał prosić o przerwę dla swojej drużyny. Ostatecznie LTS wygrał trzeciego seta 25:19. MVP meczu została tym razem atakująca legionowskiego zespołu Aleksandra Omelaniuk. Półfinał jest już osiągnięty. Jutro spotkanie z Pałacem, które zadecyduje o tym, która drużyna wyjdzie do czwórki z pierwszego miejsca.

Spotkanie z San-Pajda Jarosław podsumowała Aleksandra Rasińska: Dzisiejszy mecz dał nam już pewne miejsce w półfinale. Jutro dowiemy się, z którego miejsca wychodzimy z grupy. Zdecydowanie pojawi się jeszcze więcej emocji niż do tej pory. Proszę trzymać kciuki.

LTS Legionovia Legionowo – MKS San-Pajda Jarosław 3:0 (25:19, 25:19, 25:21)

LTS Legionovia Legionowo – Zakościelna, Niderla, Salamonik, Omelaniuk, Skowron, Sobolewska, Montowska, Sochaczewska, Kowalska, Maziopa (l), Piłatowicz, Rojecka, Górecka, Zaborowska, Adamek (l), Gryka, Grabka, Rasińska.