LTS Legionovia Legionowo. Finał Mistrzostw Polski Juniorek – Dzień 5

LTS

LTS Legionovia Legionowo (fot. LTS)

Pięć dni wzmagań, pięć spotkań i wreszcie przyszło te finałowe. Po raz drugi w tym turnieju spotkały się zawodniczki LTS-u Legionovii Legionowo i KS Pałac Bydgoszcz. W pierwszym, grupowym lepsze okazały się bydgoszczanki…

Podobno nic dwa razy się nie zdarza, ale że trzy? Można było zastanawiać się przed spotkaniem, czy LTS po raz trzeci wskoczy na najwyższy stopień podium, czy ich dominacja zakończy się w sezonie 2016/2017. Trener Wojciech Lalek, mający trzy tytuły mistrzowskie, dwa razy z juniorkami i raz z kadetkami, ciągle głodny jest sukcesów i na pewno marzył mu się kolejny. Nie inaczej siatkarkom, czy też reszcie całego teamu LTS-u. Nienależy zapominać  że i ich kibicom, którzy przez 5 dni gorąco dopingowali swój zespół.

Jednym słowem – NOKAUT!!!

Kto spodziewałby się, że finałowe spotkanie potrwa zaledwie godzinkę z małym hakiem? Chodziły słuchy, że może powtórzyć się sytuacja z meczu grupowego, gdzie do rozstrzygnięcia potrzeba było pięciu setów. A tu „Lalki” sprawiły swoim rywalkom taki spóźniony śmigus-dyngus (czytaj porządne lanie). W pierwszym secie zaczęły nie najgorzej, ale od stanu 9:11 wpadły w trans i wygrały inauguracyjnego seta do 15!!! W drugim lekką przewagę miały „Pałacanki”, którym na pewno nie szło tak dobrze, jak w piątkowym spotkaniu z „Lalkami”. Prowadziły już 14:9, ale zaczęły się błędy, a przede wszystkim powrót do gry legionowskiego zespołu. Ten wyszedł na prowadzenie 23:20 i za chwilę mógł się cieszyć z podwyższenia prowadzenia. Set trzeci to set, który pokazał do czego są zdolne legionowianki. Zagrały znakomicie i już od stanu 9:2 było wiadomo, że nie podniosą się z kolan zawodniczki z Bydgoszczy. Siedział serwis, blok i atak więc praktycznie całe rzemiosło siatkarskie. Chwilowe odprężenie spowodowało, że czas dla LTS-u wziął trener Lalek. Po tym wszystko wróciło do normy. LTS rozgromił zagubione zawodniczki Pałacu i wygrał trzecią odsłonę 25:14. Legionowska drużyna zdominowała polską siatkówkę młodzieżową na poziomie juniorek. Po raz trzeci z rzędu Wojciech Lalek mógł w tej kategorii wiekowej święcić triumf. Piękna historia na pewno będzie pisać się dalej…

LTS Legionovia Legionowo – KS Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:15, 25:21, 25:14)

LTS Legionovia Legionowo: Zakościelna, Niderla, Salamonik, Omelaniuk, Skowron, Sobolewska, Montowska, Górecka, Zaborowska, Gryka, Grabka, Rasińska, Adamek (l), Maziopa (l).