LTS Legionovia Legionowo. Liderki nie dały szans

LTSII-MOS jun

Kadetki LTS-u (fot. LTS)

Kadetki LTS-u Legionovii Legionowo zagrały spotkanie z liderem rozgrywek I Ligi Juniorek. W Warszawie zmierzyły się z ESPES-em Spartą Warszawa. Jak zaprezentowały się w tym meczu podopieczne trenera Dawida Michora?

W pierwszym secie na prowadzenie 6:2 wysforowały się miejscowe siatkarki. Czas trenera Michora pozwolił opanować nerwy i LTS dogonić rywalki. Od stanu 7:7 do 11:12 gra była wyrównana, ale od tego momentu Sparta zagrała zdecydowanie lepiej i zaczęła powiększać przewagę (20:15). Mimo że „Michorki” próbowały się odgryzać, to nie udało im się całkowicie odwrócić losów tego seta. Sparta wygrała 25:22.

Liderki bez straty seta

W drugim secie nie było już tak optymistycznie, choć pierwszy fragment tej części gry balansował na granicy remisu. Podopieczne trenera Roberta Strzałkowskiego drugi bieg wrzuciły od stanu 11:10. Nie dały pograć legionowiankom, wygrywając 25:15. Trzeci set zaczął się źle dla legionowskiego klubu. Sparta szybko objęła prowadzenie 5:0. Przez kolejne minuty LTS próbował nawiązać walkę, ale i tak miejscowe zawodniczki utrzymywały kilkupunktową przewagę. Z sześciu punktów straty legionowianki zmniejszyły straty do dwóch (11:13). Wtedy to trener Strzałkowski poprosił o czas dla swojej drużyny, by bardziej zmobilizować swoje zawodniczki do gry. Te zdobyły 3 punkty z rzędu i tym razem na przerwę zdecydował się trener Michor (11:16). Nie zmieniło to już losów seta, a zarazem całego spotkania. Spartanki wygrały do 16 i całe spotkanie 3:0.

ESPES Sparta Warszawa – LTS Legionovia Legionowo II 3:0 (25:22, 25:15, 25:16)