LTS Legionovia Legionowo. Młodziczki pokonały Spartę… dwukrotnie (galeria)

lts_23

Pewna wygrana w dwumeczu ze Spartą dała miejsce drużynie w przyszłorocznej I Lidze Kadetek! (fot. GP/MM)

Młodziczki LTS-u Legionovii Legionowo ciągle na fali wznoszącej. Teraz walczyły w dwumeczu o I Ligę Kadetek. Zwycięzca z tej batalii ma zagwarantowany start w przyszłym sezonie w tej lidze obok kadetek trenera Dawida Michora!

W pierwszym spotkaniu w Warszawie podopieczne trenera Pawła Kowala pokonały rywalki 3:1 w setach 25:10, 25:10, 20:25 i 25:20. Rewanż w Legionowie został rozegrany na parkiecie Areny, ponieważ dziewczęta w sobotę i niedzielę miały do rozegrania III Turniej Młodziczek, dzięki czemu mogły zapoznać się ze specyfiką hali.

Rewanż dla legionowianek

Dzień później w piątek młodziczki pokazały dobrą siatkówkę i nie pozostawiły złudzeń rywalkom, trenowanym przez Dorotę Świeniewicz, znaną polską siatkarkę, dwukrotną Mistrzynią Europy oraz najlepszą siatkarkę z Mistrzostw Europy w 2003. Legionowskie młodziczki w każdym secie panowały w każdym elemencie, gry a już w zagrywce demolowały rywalki po drugiej stronie siatki. Dlatego też zasłużenie wygrały 3:0, na co potrzebowały niespełna godziny, a dokładniej 58 minut.

W nagrodę I Liga Kadetek i…

I dalsza gra o o tegoroczne finały Mistrzostw Mazowsza Kadetek! Jest o co walczyć. Żeby tego dokonać młodziczki LTS-u muszą zmierzyć się kolejno w dwumeczu z UKS-em SMS Warszawa. Gdy pokonają tę przeszkodę pozostanie jeszcze tylko jedna – dwie gry z Nike Ostrołęka. Trzymamy kciuki!

LTS Legionovia Legionowo – ESPES Sparta Warszawa 3:0 (25:11, 25:15, 25:9)

LTS Legionovia Legionowo: Dolecka, Szulc, Dąbrowska, Sobalska, Przybysz, Tylska, Łagina, Papszun, Cieślik, Polak (L), Ciejka (L).