LTS Legionovia Legionowo. Półfinał Mistrzostw Polski Juniorek w Siatkówce – Dzień 1 (galeria)

lts-juniorki_29

Jest pierwsza wygrana!!! (fot. GP/MM)

Nieporęt, a dokładniej Szkoła Podstawowa i hala sportowa jest miejscem półfinałowego turnieju Mistrzostw Polski Juniorek w Siatkówce. Gospodarzem imprezy jest… ESPES Sparta Warszawa. Śpieszę wyjaśnić, że to teraz w modzie. LTS Legionovia Legionowo w Mistrzostwach Mazowsza Kadetek była gospodarzem w… Mrozach. Koniec żartów! Dziś wiele emocji i 10 setów w dwóch pierwszych spotkaniach turnieju.

W hali sportowej szkoły przy Dworcowej rozpoczął się Półfinał Mistrzostw Polski Juniorek w Siatkówce. W imprezie bierze udział obecny Mistrz Polski – LTS Legionovia Legionowo. Za nim na parkiet wyszły legionowianki, w inauguracyjnym spotkaniu zagrały ESPES Sparta Warszawa z TPS AZS Lublin.

Dwa mecze, dwa tie-breaki!

Spartanki zwane „Bandziorami” miały, lekko, łatwo i przyjemnie wejść w turniej. Nic bardziej mylnego. Dopiero w piątym secie udowodniły, że w tym sezonie mogą być zespołem liczącym się w walce o medale.

ESPES Sparta Warszawa – TPS AZS Lublin 3:2 (25:19, 22:25, 27:25, 22:25, 15:12)

Pierwszy mecz trwał bardzo długo, dlatego też podopieczne trenera Wojciecha Lalka weszły na parkiet przed 19.00. Przeciwnikiem legionowskiej drużyny był Atom Trefl Malbork. Legionowianki w pierwszej odsłonie pojedynku w końcówce wrzuciły drugi bieg i pewnie wygrały seta 25:21. Gorzej było niestety w kolejnej odsłonie pojedynku. „Lalki” zaczęły nieszczególnie od 1:6 i 3:8. Potem próbowały odrobić wynik. Doszły siatkarki z Malborka na wynik po 18. W końcówce tym razem więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki z byłem stolicy państwa krzyżackiego. Trzeci set zaczął się podobnie jak poprzedni. Malborczanki wyszły na prowadzenie 8:3. Czas trenera Lalka pozwolił na poukładanie gry legionowskiego zespołu, który zaczął odrabiać straty. Szybko zrobiło się remisowo 11:11, ale Atom nie rezygnował z równorzędnej walki i znów końcówka była bardzo dramatyczna. W niej lepiej radziły sobie Novianki, które wygrały 25:23. Czwarty set to zacięty pojedynek do stanu 6:6. Następnie rywalki Legionovii odskoczyły na sześciopunktowe prowadzenie i nie oddały prowadzenia do końca tej partii. O sukcesie zadecydował tie-break, tak bardzo nie lubiany w Legionowie. „Lalki” zaczęły od 2:0. Na zmianę stron schodziły z przewagą trzech punktów. Przy stanie 10:5 było już wiadomo, że nie oddadzą tego zwycięstwa. Wygrały 15:11 i całe spotkanie 3:2!

LTS Legionovia Legionowo – Atom Trefl Malbork 3:2 (25:21, 24:26, 25:23, 21:25, 15:11)

LTS Legionovia Legionowo: Grabka, Montowska, Piłatowicz, Omelaniuk, Sochaczewska, Rasińska, Zakościelna, Sobolewska, Kowalska, Salamonik, Adamek, Maziopa, Trzeciak, Krośkiewicz.