LTS Legionovia Legionowo. Półfinał Mistrzostw Polski Juniorek w Siatkówce – Dzień 2

LTS

LTS Legionovia Legionowo (fot. Ryszard Glapiak)

Po pierwszym bardzo emocjonującym dniu półfinałowego turnieju Mistrzostw Polski Juniorek w Siatkówce, w drugim poznaliśmy pierwszego finalistę! Jest nim… LTS Legionovia Legionowo!!! „Lalki” pokonały swoje odwieczne rywalki ESPES Spartę Warszawa i zameldowały się w finale.

Po drugim dniu turnieju mamy już tylko jedną niewiadomą. Atom Trefl Malbork pokonał TPS AZS Lublin i żeby awansować do turnieju finałowego jutro musi wygrać ze Spartankami. Gospodynie turnieju musiały uznać dziś wyższość legionowskiego zespołu. Dlatego też mecz pomiędzy Spartą a Atomem wyłoni drugiego finalistę z turnieju w Nieporęcie.

TPS AZS Lublin – Atom Trefl Malbork 0:3 (19:25, 18:25, 18:25)

W sezonie zasadniczym każda z drużyn wygrywała na własnym parkiecie. Legionowskie siatkarki w „Konopie” wygrały 3:0. Na wyjeździe walczyły, ale przegrały po tie-breaku. W Nieporęcie… gospodarzem były Spartanki. Ale to LTS zagrał lepszą siatkówkę. Choć w pierwszym secie Bandziory prowadziły 20:18 to lepszą końcówkę miały legionowianki, które wygrały zasłużenie 25:21. Druga odsłona meczu była bardzo zacięta. Choć LTS prowadził w początkowej fazie seta, to od stanu 12:12 lepiej zaczęły poczynać sobie Spartanki. Prowadziły już nawet trzema punktami (22:19), ale „Lalki” dzielnie walczyły i doprowadziły do remisu po 24. Wtedy to jednak Sparta wygrała dwie piłki i doprowadziła do remisu. Set numer trzy i cztery to już wyraźniejsza przewaga legionowianek. Najpierw pewnie wygrały trzeciego seta do 18. Bardziej wyrównany był kolejny set, ale tylko do stanu 17:17. Wtedy to LTS włączył drugi, a nawet trzeci bieg i wygrał seta do 20. To dało awans do finału Mistrzostw Polski!

ESPES Sparta Warszawa – LTS Legionovia Legionowo 1:3 (21:25, 26:24, 18:25, 20:25)

LTS Legionovia Legionowo: Grabka, Zakościelna, Rasińska, Omelaniuk, Skowron, Niderla, Maziopa (libero) oraz Adamek (libero), Sobolewska i Montowska.

ESPES Sparta Warszawa: Krajewska, Dyduła, Kęsik, Niedźwiecka, K. Dąbrowska, Kacprzak, Bator (libero) oraz Kozyra, Czeladko, Matyszczak i J. Dąbrowska.