LTS Legionovia Legionowo. Półfinał Mistrzostw Polski Juniorek w Siatkówce – Dzień 3

LTS

LTS Legionovia Legionowo (fot. Ryszard Glapiak)

Ostatni dzień nieporęckiego półfinałowego turnieju Mistrzostw Polski. LTS z pewnym awansem do finałów przystępował do spotkania z lubliniankami. Po nich na parkiet wyszły drużyny Atomu i Sparty. Dla jednych i drugich był to bój o wszystko, czyli o upragniony występ w ósemce najlepszych w Polsce. Co wydarzyło się w hali Szkoły Podstawowej przy ulicy Dworcowej?

W pierwszym spotkaniu ostatniego dnia rywalizacji LTS rozbił lublinianki 3:0. Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo zespołu trenera Wojciecha Lalka dobrze rokuje przed finałami w sezonie 2016/2017. Te odbędą się w Malborku w dniach 19-23 kwietnia.

LTS Legionovia LegionowoTPS AZS Lublin 3:0 (25:16, 25:22, 25:10)

LTS Legionovia Legionowo: Grabka, Zakościelna, Rasińska, Omelaniuk, Skowron, Niderla, Maziopa (libero) oraz Adamek (libero), Sobolewska, Montowska.

Mecz LTS-u z TPS-em nie miał żadnego znaczenia. Następne, ostatnie spotkanie w Nieporęcie decydowało, która drużyna zamelduje się w malborskich finałach. Mecz między Atomem a Spartą było niezwykle emocjonujący. Malborczanki rozpoczęły decydujące spotkanie od wygrania seta 25:19. Warszawianki w takim samym stosunku punktowym odrobiły straty. Trzeciego seta wygrał Atom, ale po emocjonującym czwartym secie Sparta doprowadziła do remisu w jakże ekscytującym spotkaniu. W tie-breaku remis utrzymywał się do stanu 8:8. Od tego momentu drużyna z Malborka zaczęła panować na parkiecie nieporęckiej hali i wygrała 15:11. Dało jej to awans do finału, który zagrają na własnym terenie.

Atom Trefl Malbork – ESPES Sparta Warszawa 3:2 (25:19, 19:25, 25:18, 24:26, 15:11)