LTS Legionovia. Kadetki poszły w ślady juniorek. Zostały mistrzyniami Mazowsza

lts-nike_09

Kadetki LTS-u najlepsze na Mazowszu! (fot. GP/MM)

Pięć dni zmagań kadetek podczas Mistrzostw Mazowsza pokazały, że nie tylko juniorki LTS-u są najlepsze na naszym terenie. Ich młodsze koleżanki pokazały klasę i pewnie wygrały wszystkie cztery pojedynki, nie tracąc seta. Brawa dla zawodniczek jak i ich trenera Dawida Michora.

Już w sobotę sprawa mistrzostwa została rozstrzygnięta! Podopiecznym trenera Michora, po niespodziewanej przegranej UKS-u SMS Warszawa z ESPES-em Sparta Warszawa 0:3, wystarczyło pokonać OTPS Nike Ostrołęka. I tak się stało. Tylko w pierwszym secie legionowianki miały problemy z przeciwniczkami. Dopiero czasy trenera Michora i konkretne podpowiedzi pozwoliły wygrać pierwszego seta. Potem już było tylko łatwiej i dzień przed zakończeniem turnieju LTS mógł świętować sukces. Co po tym spotkaniu powiedział sam trener Michor:

Przez cały turniej, w mniejszym lub większym zakresie, starałem się wprowadzać zmiany, zarówno zadaniowe jak również dając szanse tym zawodniczkom, które nie grają regularnie. Słuszność takiego zachowania pokazał turniej juniorek, gdzie Sandra Szczepańska zaprezentowała się świetnie, zastępując słabiej dysponowaną Zosię Parzydło, która w ostatnich miesiącach nie wpuszczała nikogo do „6” prezentując się bardzo dobrze. W dalszym ciągu zamierzam wykorzystywać szeroką ławkę, a jutro grając bez presji będę mógł pozwolić sobie na odważniejsze posunięcia w rotowaniu składem. Nie ma mowy też o tym, że nie będziemy grać o zwycięstwo w tym meczu. SMS-u nie wolno lekceważyć, jest to bardzo dobrze poukładana drużyn,a która nie przez przypadek jest w finałach. Wracając do dzisiejszego meczu to rzeczywiście nie zaczęliśmy go z animuszem. Wynikało to z braku koncentracji, po drugiej przerwie widać było, że zespół pozytywnie zareagował na podpowiedzi i już do końca meczu wszystko poukładało się tak jak zakładaliśmy. Nie wystrzegaliśmy się błędów, które ostatnio nam się zdarzały, ale czas na ich poprawę nadejdzie po tym turnieju.

W niedzielę LTS Legionovia Legionowo wygrał z UKS-em SMS Warszawa 3:0, stawiając kropkę nad „i”. Dzięki temu drugie miejsce utrzymał ESPES Sparta Warszawa, a trzecia lokata w turnieju przypadła UKS-owi SMS Warszawa.

OTPS Nike Ostrołęka – UMKS MOS Wola Warszawa 3:0 (25:23, 33:31,  25:5)

5. MOS Wola Warszawa 5pkt. 5:10

Na portalu Powiatowej znajdziecie relację z każdego dnia turnieju, rozgrywanego w Legionowie.