LTS Legionovia. Derby dla legionowianek

Juniorki LTS

Wygrana nie przyszła łatwo (fot. B.Krośkiewicz)

W listopadową niedzielę, 22 listopada, spotkały się w sali Liceum im. M. Konopnickiej juniorki LTS-u Legionovia z drużyną NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Oczekiwano łatwego zwycięstwa drużyny trenera Wojciecha Lalka. W gruncie rzeczy trzeba przyznać, że zwycięstwo w zasadzie nie było zagrożone, ale przyszło z nieoczekiwanym mozołem.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany, a prowadzenie zmieniało się dość często. Najpierw prowadził LTS 4:1, by oddać na chwilę prowadzenie na 6:7. Najwyższa przewaga LTS-u wynosiła w środkowej fazie seta nawet 5 punktów, by stopnieć do 2. Przy stanie 20:18 na zagrywce stanęła Aleksandra Omelaniuk i… set zakończył się 25:18.

Męki w drugim

Nieoczekiwanie długo utrzymywała się równowaga w secie drugim. Dziewczęta z NDM prowadziły nawet 7:5, ale od tego wyniku zaczęły tracić punkty i ich trener wziął czas przy stanie 11:8. Trochę to pomogło, bowiem zawodniczki z Nowego Dworu Mazowieckiego zaczęły się zbliżać, gra LTS-u była nieco niemrawa i trener Lalek był zmuszony wziąć czas przy stanie 16:14. Przewaga LTS wzrosła do 3 punktów, czas dla NOSiR i zdecydowane przyspieszenie gospodyń meczu. Set skończył się wygrana do 20.

Trzeci set

Był jeszcze bardziej wyrównany. Było 3:3, potem 5:5, następnie 10:10, później 16:17 i czas dla trenera Lalka. Nie pomogło, przewaga NOSiR wzrosła do 3. punktów, wyrównało się dopiero na 21:21, było tez 22:22, a następnie 23:23. Przy stanie 24:23 wynik starał się ratować trener NOSiR. Udało się o tyle, że sędzia uznała, wbrew wszystkim obecnym, że autowa była piłka, która trafiła w linię. Gwizdek był argumentem siły i znów był remis 24:24. Ale ta pomyłka nie uratowała NOSiRowi meczu. Skończyło się 26:24. Chyba niepotrzebnie, bo kiedy dziewczęta LTS grały, miały bardzo dużą przewagę.

Tak skomentował ten mecz trener Wojciech Lalek: Mecz z cyklu takich, które muszą się odbyć. Nie było wysokiego poziomu, mieliśmy wygrać za 3 punkty i tak się stało. Seta nie straciliśmy, a mecz był slaby.

LTS Legionovia Legionowo – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 3:0 (25:18,25:20,26:24)