Mistrzostwa Mazowsza Juniorek w Siatkówce. Dzień 1

lts-lts

LTS kontra LTS, Lalki wygrały z Michorkami (fot. LTS)

W Halinowie, spotkaniem dwóch drużyn LTS-u Legionovii Legionowo, rozpoczęły się Mistrzostwa Mazowsza Juniorek w Siatkówce. Prócz legionowskich drużyn w turnieju biorą udział siatkarki ESPES Sparty Warszawa i UMKS-u MOS Wola Warszawa.

Tradycyjnie mecz, gdy z jednego klubu grają dwa zespoły w turnieju, rozgrywany jest jako inauguracyjny. Nie inaczej było w halinowskiej hali sportowej Zespołu Szkół przy Okuniewskiej. „Lalki” zmierzyły się w siostrzanym pojedynku z „Michorkami”, czyli trenerski pojedynek Wojciecha Lalka i Dawida Michora.

Mistrzynie musiały mocno powalczyć

Juniorki legionowskiego klubu, które po raz czwarty z rzędu walczą o to, by być najlepszą drużyną w Polsce w tej kategorii wiekowej, musiały sporo popracować na parkiecie, by wygrać ten mecz. Lepiej spotkanie zaczęły kadetki, które prowadziły w pierwszym secie 16:13. Dopiero wtedy „Lalki” wrzuciły drugi bieg i zaczęły odrabiać straty. Zdobyły aż 7 punktów z rzędu, wychodząc na prowadzenie 20:16. Nie załamało to zbytnio „młodszą” drużynę, która łatwo nie chciała oddać seta. Ostatecznie „starsze” wygrały 25:23. W drugim secie znów początek należał do „Michorek”. Jednak w późniejszej fazie seta juniorki zaczęły przeważać i wygrały 25:18. W trzecim… powtórzyła się historia. Kadetki znów prowadziły, ale bardziej doświadczone koleżanki odrobiły stratę i postawiły przysłowiową kropkę nad”i”.

2 lutego 2018r.

LTS Legionovia II Legionowo – LTS Legionovia I Legionowo 0:3 (23:25, 18:25, 20:25)

LTS Legionovia II Legionowo: Czekalska, Lendzioszek, Słotarska, Krogulska, Partyka, Warpechowska, Kańska, Pękała, Gliwa, Rogalska, Woźniak, Orzoł, Pękała, Karczmarczyk (L), Makowska (L).

LTS Legionovia I Legionowo: Niderla, Orlicka, Wałek, Dąbrowska, Montowska, Sochaczewska, Rojecka, Górecka, Zaborowska, Hamuda, Ciejka (L), Trzeciak (L).

ESPES Sparta Warszawa – UMKS MOS Wola Warszawa 3:0 (25:13, 25:17, 25:15)