Mistrzostwa Mazowsza Juniorek w Siatkówce (dzień 1 – galeria)

mistrzostwa-mazowsza-juniorek_32

Drugi zespół LTS-u dzielnie walczył z Mistrzyniami Polski (fot. GP/MM)

W hali Zespołu Szkół przy ul. Zakopiańskiej 4 rozpoczęły się Mistrzostwa Mazowsza Juniorek w Siatkówce. W turnieju uczestniczą dwie drużyny LTS-u Legionovii Legionowo.

Prócz legionowskich zespołów prowadzonych przez Wojciecha Lalka i Dawida Michora, w mistrzostwach będą występować następujące drużyny – ESPES Sparta Warszawa, UMKS MOS Wola Warszawa, UKS Ósemka Siedlce i MUKS Volley Płock. Przez pięć dni drużyny będą rywalizować systemem „każdy z każdym”.

Jakie wyniki padły pierwszego dnia zawodów?

LTS Legionovia Legionowo I – LTS Legionovia Legionowo II 3:1 (25:11, 23:25, 25:14, 25:19)

LTS Legionovia Legionowo I: Skowron, Jędrzejewska, Paszyńska, Omelaniuk, Salamonik, Rasińska, Wysocka, Dąbrowska, Niderla, Zakościelna, Maziopa, Adamek, Oleszczuk, Grabka.
LTS Legionovia Legionowo II: Ciejka, Rojecka, Margalska, Szczepańska, Wałek, Sobolewska, Kosewska, Parzydło, Montowska, Trzeciak, Sochaczewska, Piłatowicz, Sikora, Kuźmińska.

W pierwszym dniu turnieju, w pierwszym spotkaniu dnia, zmierzyły się dwie drużyny LTS-u. Zdecydowanym faworytem pojedynku były podopieczne Wojciecha Lalka, które bronią mistrzowskiego zdobytego w zeszłym sezonie. Choć ich młodsze koleżanki, kadetki trenowane przez Dawida Michora nie zamierzały składać broni, a nawet myślały jak sprawić psikusa i pokonać starsze koleżanki. Pierwszy set bez historii. Widać było, że „Laleczki”, w większości ograne w Młodej Orlen Lidze, posiadają większe umiejętności. Wygrany set do 11 świadczył o sporej przewadze. Ale drugi set pokazał się kadetki nie odpuszczą i… zrobiło się dosyć nerwowo po stronie starszych zawodniczek. To był najciekawszy set tego pojedynku. „Michorki” wygrały seta 25:23. Trzecia odsłona pojedynku, a dokładnie początek to wysokie prowadzenie Legionovii II. Było już 5:1 dla kadetek, gdy trener Lalek poprosił o czas. Od tego momentu wszystko wróciło do normy. Legionovia I opanowała nerwy i zaczęła swój marsz w obronie mistrzostwa, wygrywając partie 25:14 i 25:19.

ESPES Sparta Warszawa – UMKS MOS Wola Warszawa 3:0 (25:13, 25:16, 25:20)
MUKS Volley Płock – UKS Ósemka Siedlce 3:0 (25:14, 25:19, 26:24)