Mistrzostwa Mazowsza Kadetek w Siatkówce. Dzień 1

MMK.lti-ltsii

Bez niespodzianki. "Michorki" lepsze od młodziczek LTS-u (fot. LTS)

Po Mistrzostwach Mazowsza Juniorek, przyszedł czas na młodsze siatkarki, czyli kadetki. W Warszawie bowiem rozpoczęły się mistrzostwa w tej kategorii wiekowej. Przy Rogalińskiej na warszawskiej Woli cztery zespoły walczą o medale, w tym dwie LTS-u Legionovii Legionowo.

Pierwsza legionowska drużyna po raz trzeci staje do walki w obronie Mistrzostwa Polski. Dlatego też etap lokalny to tylko kolejny etap przygotowań podopiecznych trenera Dawida Michora do kolejnej rundy już na szczeblu ogólnopolskim. Dla młodszej ekipy, awans do turnieju to ogromny sukces poprzedzony wytężoną pracą i zwycięstwami w kolejnych etapach play-off w II Lidze Kadetek, aż do wywalczenia miejsca wygraną w dwumeczu z OTPS Nike Ostrołęka. Zawodniczki trenowane przez Pawła Kowala stają przed szansą wywalczenia medalu w starszej kategorii. Trzymamy kciuki za obie drużyny!

Emocje w „siostrzanym” pojedynku

W pierwszym spotkaniu turnieju (nie mogło być inaczej), spotkały się oba zespoły z Legionowa. „Michorki” kontra młodziczki. Faworytki przeciwko drużynie, która zrobiła niesamowity postęp w tym sezonie. Drugi zespół LTS-u zaczął rewelacyjnie od wyniku 3:0, nic nie robiąc sobie z tego, że gra ze starszymi koleżankami. „Michorki” próbowały otrząsnąć się z popołudniowej drzemki, ale ton rywalizacji nadawały Julia Papszun i spółka. Do czasu. „Pierwszy” LTS powoli złapał swój rytm i  starał się zmniejszyć różnicę punktową. Najpierw doprowadził do remisu po 11. Znów zawodniczki Pawła Kowala odskoczyły na trzy punkty. Od stanu 18:18 kontrolę przejęły „Michorki”. Chwilę później, po 26 minutach gry, wygrały inaugurację mistrzostw 25:22.

Nie odpuściły, walczyły do końca

W drugim secie zdecydowanie lepiej zagrały obrończynie mistrzowskiego tytułu. Ani na moment nie oddały prowadzenia i mogły cieszyć się z wygranej 25:16 i 2:0 w spotkaniu. Chyba to uśpiło czujność zespołu, bo w kolejnej odsłonie meczu lepiej poczynały sobie „młodsze” siatkarki legionowskiego klubu. Na początku objęły prowadzenie, jednak w kolejnej fazie seta mecz wyrównał się, a wynik oscylował w granicach remisu. Przy stanie 22:22, „Michorki” uznały, że spotkanie wygra się samo. Nie ugrały w tym secie już ani jednego punktu, ku wielkiej radości „drugiego” zespołu.

„Michorki” wygrały

Czwarty set to już przewaga „Michorek”, które od początku do końca tej partii kontrolowały sytuację na wolskim parkiecie. Może nie była to jakaś miażdżąca przewaga, ale na tyle wystarczająca, by wygrać tego seta 25:18 i całe spotkanie 3:1.

LTS Legionovia I Legionowo – LTS Legionovia II Legionowo 3:1 (25:22, 25:16, 22:25, 25:18)

LTS Legionovia I Legionowo: Lendzioszek, Słotarska, Roicka, Krogulska, Partyka, Warpechowska, Kańska, Gliwa, Rogalska, Woźniak, Orzoł, Pękała, Karczmarczyk (L), Makowska (L).

LTS Legionovia II Legionowo: Dolecka, Szulc, Sobalska, Dąbrowska, Przybysz, Tylska, Łagida, Papszun, Bednarz, Cieślik, Polak (L), Ciejka (L).