Młoda Liga. BBTS Bielsko-Biała i RCS Czarni Radom w finale (galeria)

mos-bielsko-biala_16

Zawodnicy z Bielska-Białej awansowali do finału po dwugodzinnym boju z warszawskim MOS-em (fot. GP/MM)

Prócz siatkarek w Arenie Legionowo o tytuł Młodej Ligi jak i Mistrzostw Polski U-23 walczą mężczyźni. Na parkiecie Areny zaprezentowały się dzisiaj cztery drużyny: BBTS Bielsko-Biała z MOS-em Wola Warszawa i RSC Czarni Radom z Espadon Szczecin.

W pierwszym półfinale spotkali się siatkarze BBTS Bielsko-Biała z warszawską drużyną z Woli. To był prawdziwy siatkarski thriller, który zakończył się po ponad dwóch godzinach gry, tie-breakiem. W tym ostatnim warszawiacy prowadzili na początku 3:0. Chwilę później było już 5:2 i wydawało się, że zawodnicy z warszawskiej Woli wywalczą awans do finału. To co wydarzyło się później można nazwać thrillerem, siatkarskim horrorem, który pokazał zażartą walkę i niesamowitą wojnę nerwów w wykonaniu obu siatkarskich drużyn. Tie-break trwał aż 21 minut, a zwycięską ręką z tego pojedynku wyszła drużyna z południa Polski. BBTS wygrał piątego seta 21:19. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano libero BBTS Kajetana Marka.

BBTS Bielsko-Biała – MOS Wola Warszawa 3:2 (25:17, 16:25, 25:27, 25:23, 21:19)

Jednostronne spotkanie, Czarni w finale

Drugie spotkanie półfinałowe nie było już tak dramatyczne jak pierwsze. Tu Czarni Radom rozgromili swoich rówieśników ze Szczecina 3:0. Mecz trwał 65 minut i w każdym secie Czarni dyktowali warunki gry. Dlatego też zasłużenie awansowali do finału, w którym zmierzą się z BBTS Bielsko-Biała.

RSC Czarni Radom – Espadon Szczecin 3:0 (25:16, 25:17, 25:17)