Młoda Liga Kobiet. Legionovia w play-offach!

Legionovia Legionowo

Rzutem na taśmę Legionovia Legionowo awansowała do play-offów tegorocznych rozgrywek. W ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej podopieczne Wojciecha Lalka pokonały lidera grupy A, Budowlanych Łódź 3:0.

Legionowianki musiały wygrać z liderkami grupy, by myśleć o ćwierćfinałach rozgrywek. Przyjezdne, które były pewne awansu do ćwierćfinałów tylko na początku pierwszego seta dotrzymywały kroku legionowiankom. Pierwszą odsłonę pojedynku Legionovia wygrała 25:17.

Dwa szybkie sety i… awans

Łodzianki lepiej zaczęły drugiego seta, ale gdy na zagrywce zameldowała się Katarzyna Jędrzejewska, wynik seta diametralnie się odmienił. Od stanu 8:6 gospodynie odskoczyły na 17:6 i było wiadomo, że nie oddadzą tej partii Budowlanym. Wygrały drugiego seta do 11. Set trzeci padł łupem legionowianek w podobny sposób. Legionovia zmiażdżyła rywalki i wygrała seta do 13. MVP meczu została Aleksandra Rasińska.

W ćwierćfinale czeka Impel

Legionovia zajęła czwarte miejsce w swojej grupie i w ćwierćfinale zmierzy się pierwszą drużyną Grupy B, Impelem Wrocław Pierwsze spotkanie obu drużyn planowane na 13 lutego w Legionowie.

Legionovia Legionowo – Budowlani Łódź 3:0 (25:17, 25:11, 25:13)