Orlen Liga. Chemik nie do przeskoczenia

W drugim spotkaniu 1. rundy play-off Orlen Ligi Chemik podejmował w Szczecinie Sk bank Legionovię Legionowo. W pierwszym meczu obu drużyn w Legionowie najlepsza nasza ekipa siatkarska w Polsce nie dała żadnych szans podopiecznym Ettore Guidettiego i była zdecydowanym faworytem poniedziałkowej potyczki.

Nie było niespodzianki w Szczecinie. Legionowskie siatkarki nie mogły w żaden sposób przeciwstawić się bardzo mocnemu zespołowi z Polic. Trener policzanek Gusseppe Ciuccarini wystawił najmocniejszy skład i to zdecydowało, że Sk bank Legionovia praktycznie nie istniała na parkiecie. O tym świadczy przede wszystkim pierwszy przegrany set do 14. W dwóch kolejnych zawodniczki z Legionowa przegrywały do 19 i 18. W trzeciej osłonie postawiły się jednak rutynowanym rywalkom i do pierwszej przerwy technicznej prowadziły 8:6. Niestety chwilę później Chemik wziął się poważnie do pracy i osiągnął szybko zamierzony cel w postaci wygranego seta jak i całego spotkania. Naszym siatkarkom pozostaje walka o miejsca 5-12. W dniach 11 i 13 kwietnia kolejne spotkania Sk banku.

Chemik Police – SK bank Legionovia 3:0 (25:14, 25:19, 25:18)

Chemik Police: Werblińska – 8, Veljković – 7, Bjelica – 16, Glinka-Mogentale – 10, Bednarek-Kasza – 10, Ognjenović – 5 oraz Zenik (l), Jagieło – 1, Mróz – 1, Kowalińska, Rabka.

SK bank Legionovia Legionowo: Paszek – 4, Połeć – 5, Smarzek – 14, Wójcik – 5, Thibeault – 6, Bechis – 1 oraz Wysocka (l), Grajewska, Chojnacka – 2, Bociek – 1.