Orlen Liga. Wyszarpały punkt Impelowi Wrocław

Po przegranej z Chemikiem Police legionowskie siatkarki udały się do Wrocławia na środowe spotkanie z Impelem. Tylko nieliczni wierzyli, że w stolicy Dolnego Śląska SK bank Legionovia może wywalczyć choćby punkt.

Legionowianki, podopieczne włoskiego trenera Ettore Guidettiego, mocno nastraszyły wicemistrzynie Polski. Przez całe spotkanie walczyły o każdy punkt, pokazując, że jeszcze nie można ich przekreślać w walce o miejsce w ósemce najlepszych w Orlen Lidze, gwarantujące grę w play-offach.

Set za set

Pierwszy set padł łupem miejscowych siatkarek. Szkoda, że SK bank przy prowadzeniu 16:12, oddał inicjatywę gospodyniom. Przebieg meczu mógłby wtedy wyglądać całkiem inaczej. Wrocławianki odrobiły straty i od 20:20 nie straciły punktu. Druga partia przebiegała według podobnego schematu. Siatkarki z Legionowa prowadziły, Impel gonił. Jednak tym razem Malwina Smarzek i spółka zagrały konsekwentnie i wygrały seta 25:21. Trzecia odsłona środowego spotkania – bez historii. Impel od początku panował na parkiecie hali Orbita i pewnie wygrał seta do 13. W tym momencie legionowiankom należą się ogromne brawa, że potrafiły się pozbierać po tak wysokiej przegranej. W czwartym secie szybko przypomniały sobie, jak się gra w siatkówkę. Końcówka partii to popis Smarzek i Jaimie Thibeault, a ostatni, 25 punkt zdobyła Daria Paszek.

Dramatyczny tie-break!

Niestety ostatnia, piąta partia meczu nie zakończyła się po myśli Legionovii. Podopieczne włoskiego trenera miały ogromną szansę na wygranie tego seta, a w konsekwencji całego spotkania. Przy stanie 14:12 miały piłki meczowe, jednak nie wykorzystały nadarzającej się szansy. Pod siatką w drużynie wrocławianek pojawiła się Joanna Kaczor, która skutecznie atakowała i blokowała pod siatką. SK bank Legionovia prowadziła jeszcze 15:14, jednak Kaczor znów zdobyła punkt w ataku. Ostatecznie gospodynie wygrały partię 19:17 i całe spotkanie 3:2.

Impel Wrocław – SK bank Legionovia Legionowo 3:2 (25:20, 21:25, 25:13, 21:25, 19:17)

Impel: Magdalena Gryka, Hana Cutura, Agnieszka Kąkolewska, Joanna Kaczor, Katarzyna Mroczkowska, Berit Kauffeldt, Agata Sawicka (libero), oraz Anita Kwiatkowska, Mira Topić, Jenna Hagglund.

SK bank Legionovia: Daria Peszek, Katarzyna Połeć, Malwina Smarzek, Aleksandra Wójcik, Jaimie Thibeault, Marta Bachis, Katarzyna Wysocka (libero), oraz Karolina Szymańska, Monika Bociek, Krystyna Pietraszkiewicz, Natalia Gajewska.