Orlen Liga. Dąbrowianki pokonały SK bank Legionovię

Rewanżowy pojedynek pomiędzy Tauronem Banimexem MKS-em Dąbrowa Górnicza a SK bank Legionovią zakończył się zwycięstwem dąbrowianek 3:0. Dzięki temu miejscowe siatkarki zajęły 5 lokatę w Orlen Lidze. Legionowianki zaś wywalczyły 6 miejsce, co jest historycznym sukcesem legionowskiej siatkówki.

Rewanżowe spotkanie lepiej rozpoczęły gospodynie, które szybko wyszły na prowadzenie 5:1 po bardzo dobrych zagrywkach Tamary Kaliszuk. Od razu zareagował Ettore Guidetti i wziął czas na żądanie. Pomogło to na tyle, że na pierwszą przerwę techniczną miejscowe siatkarki schodziły z dwupunktowym prowadzeniem (8:6). Niestety od stanu 11:9 nastąpił bardzo słaby okres gry przyjezdnej drużyny i dąbrowianki objęły prowadzenie 18:9. Wiadomo było, że pierwszy set padł łupem MKS-u. I tak też się stało. Drużyna z Zagłębia Dąbrowskiego wygrała seta 25:15.

Dwa kolejne sety przegrane… na przewagi

Identycznym rezultatem zakończył się sety nr 2 i 3. Niestety oba SK bank Legionovia przegrał 28:26. W drugim secie gospodynie prowadziły już 19:9, by… legionowianki doprowadziły do remisu 21:21! W ataku praktycznie nie myliły się podopieczne włoskiego szkoleniowca i to zadecydowało o doprowadzeniu do wyrównania w partii numer 2. Końcówka tego seta była dramatyczna. MKS Dąbrowa miał piłkę setową na 24:22, jednak za sprawą błędu w ataku Eleonory Dziękiewicz, Asowi Marty Bechis i skutecznemu blokowi Darii Paszek piłkę na wygranie seta miały legionowianki. Nie wykorzystały jej niestety. Potem setbola nie wykorzystały gospodynie. Jednak chwilę później po błędach legionowianek wygrały partię do 26.
Trzeci set miał najbardziej wyrównany przebieg. Na tablicy świetlnej często było widać wynik oscylujący na granicy remisu. I znów w końcówce pierwszą szansę na wygranie seta miał SK bank, ale jej nie wykorzystał. I znów dwa ostatnie punkty dąbrowianki zdobyły po błędach rywalek. Wygrały całe spotkanie 3:0 i zapewniły sobie 5 lokatę w sezonie 2014/2015.

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza – SK bank Legionovia Legionowo 3:0
(25:15, 28:26, 28:26)

MKS: Konieczna (14), Dziękiewicz (6), Mancuso (13), Cemberci (3), Kaliszuk (10), Sobolska (9), Strasz (libero) oraz Piekarczyk, Łukaszewska i Staniucha-Szczurek (5).
Legionovia: Smarzek (10), Paszek (5), Wójcik (13), Thibeault (10), Chojnacka (6), Bechis (1), Wysocka (libero) oraz Bociek (3), Gajewska,  Szymańska i Pietraszkiewicz (libero).