Legionovia Legionowo. Jest piąte zwycięstwo w Orlen Lidze!

legionovia-dabrowa-gornicza_03

Legionovia Legionowo (fot. arch. GP/MM)

Legionovia Legionowo odetchnęła. W bardzo ważnym spotkaniu z Pałacem Bydgoszcz na wyjeździe, podopieczne Roberta Strzałkowskiego, wygrały po tie-breaku 3:2.

Warunkiem pozostania w Orlen Lidze na kolejny sezon jest wygranie pięciu spotkań w rundzie zasadniczej. Zarówno gospodynie, Pałac Bydgoszcz, jak i przyjezdne legionowianki, do ostatniej kolejki sezonu zasadniczego na swoim koncie miały po cztery wygrane. Stawką spotkania było piąte zwycięstwo i spełnienie wymogu stawianego w regulaminie.

Wygrana po tie breaku

Sprawa wygranej rozstrzygnęła się dopiero w piątym secie. Do tego momentu obie drużyny starały się przechylić szalę na swoją korzyść. Prowadzenie w pojedynku objęły pałacanki, które wygrały pierwszego seta 25:19. W drugim sytuacja się odwróciła, to Legionovia narzuciła swój styl gry, wyszła na wysokie prowadzenie i zakończyła seta wygraną… do 19. Set trzeci zakończył się również wynikiem 25:19. Tyle, że w tej partii gra była zdecydowanie bardziej wyrównana. Na świetlnej tablicy w hali widowiskowo-sportowej Łuczniczka pojawił się wynik 19:19. W końcówce, bydgoszczanki, z nożem na gardle, postawiły swoje warunki gry i doprowadziły do tie-breaka. W nim wyrównana gra była do stanu 3:3. Potem świetny okres zanotowały legionowianki. Katarzyna Połeć i Daria Paszek świetnie radziły sobie w ataku jak również zdobyły punkt blokiem. Dlatego też przyjezdne wyszły na prowadzenie 10:5. Jednak za chwilę pozwoliły rywalkom na zmniejszenie strat do dwóch punktów (10:8). Szybko otrząsnęły się jednak z chwilowego przestoju i po atakach Połeć i Wójcik prowadziły 13:8. Na nic zdały się dwie przerwy na żądanie dla Pałacu. W ostatniej akcji meczu Malwina Smarzek skończyła akcję w ataku i zapewniła wygraną legionowiankom 15:10.

Pałac Bydgoszcz – Legionovia Legionowo 2:3 (25:19, 19:25, 19:25, 25:20, 10:15)

Pałac: Kurnikowska, Pleśnierowicz, Maternia, Misiuna, Krzywicka, Ziółkowska, Nowakowska (libero) oraz Bałdyga, Minicz, Śmieszek, Fojucik

Legionovia: Grzelak, Gajewska, Smarzek, Chojnacka, Paszek, Połeć, Adamek (libero) oraz Wójcik, Bociek, Grabka, Pacak, Szymańska