Legionovia Legionowo. Pałac lepszy w pierwszym meczu o 9 miejsce

legionovia-dabrowa-gornicza_02

Legionovia Legionowo (fot. arch. GP/MM)

W pierwszym spotkaniu o 9 miejsce w Orlen Lidze Pałac Bydgoszcz podejmował Legionovię Legionowo. W sobotnie popołudnie lepsze okazały się bydgoszczanki, które wygrały 3:0. Czyżby czekała nas powtórka z rywalizacji z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski?

Początek spotkania należał do legionowianek, które odskoczyły „pałacankom” na 11:4. Po czasie wziętym przez trenera Pałacu Adama Grabowskiego miejscowe siatkarki systematycznie zaczęły odrabiać straty. Mozolnie, punkt po punkcie, odrabiały straty i doprowadziły do remisu po 18. Bydgoszczanki złapały wiatr w  żagle i wygrały pierwszego seta 25:23.

Dwie kolejne partie przegrane do 18

Kolejne dwa sety to decydowanie wyraźniejsza przewaga Pałacu. Mimo że w początkowych fazach obu partii Legionovia próbowała nawiązać walkę, to gospodynie włączały drugi bieg i odjeżdżały rywalkom. Skutecznie grały w ataku, nieźle serwowały, utrudniając odbiór legionowiankom. Dodatkowo funkcjonował bydgoski blok, dlatego też wszystkie atuty tego dnia były po stronie bydgoszczanek.

Analogia do spotkań z KSZO?

Również w pierwszej fazie play-off Legionovia przegrała gładko pierwszy mecz 0:3 z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Potem… gładko wygrała dwa spotkania na parkiecie Areny Legionowo. Dlatego też legionowscy kibice liczą, że w czwartek Legionovia doprowadzi do remisu w rywalizacji, a w piątek w decydującym spotkaniu wygra i wywalczy 9 lokatę.

KS Pałac Bydgoszcz – Legionovia Legionowo 3:0 (25:23, 25:18, 25:18)