Siatkówka. Plaża OPEN 2015 przeszła do historii (galeria)

plaza-open-finaly_222

Zwycięzcy, sędziowie,organizatorzy, władze miasta i wolontariusze - to koniec Plaży OPEN w Legionowie (fot. GP/MM)

Plaża OPEN dobiegła końca. Trzydniowy turniej rozgrywany obok Areny Legionowo był udaną imprezą sportową. Gry finałowe, szczególnie mężczyzn, przyniosły sporo emocji, a kibice mogli obejrzeć świetne sportowe widowisko. Legionowskie rozgrywki zapoczątkowały cykl siedmiu turniejów, które zwieńczy rywalizacja w Gdańsku.

W finale turnieju pań zmierzyły się Dorota Strąg i Katarzyna Kociołek z Martyną Wardak i Joanną Wiatr. Spotkanie nie dostarczyło wielkich emocji, bo Strąg i Kociołek pewnie wygrały spotkanie 2:0 w setach do 17 i 11, nie pozostawiając rywalkom żadnych złudzeń. Trzeci stopień podium zajęła para Magdalena Szczytowicz i Joanna Baron, które pokonały Magdalenę Saad i Aleksandrę Theis, po bardzo zaciętym meczu 2:0 (21:19, 21:19).
Wiele emocji towarzyszyło finałowi panów. W pierwszym secie Michał Bryl i Kacper Kujawiak pewnie wypunktowali Jędrzeja Brożyniaka i Bartłomieja Dzikowicza do 17. Druga partia zaczęła się niepomyślnie dal Bryla i Kujawiaka. Rywale zaczęli grać o wiele skuteczniej i prowadzili już 4:1. Prawie do końca seta prowadzili, by w końcówce… pogubić się przy zagrywce przeciwnika. Bryl imponował wspaniałym blokiem, nic nie robiąc sobie z ataków rywala. Trzecie miejsce przypadło parze Dominik Witczak i Łukasz Kaczmarek, którzy pokonali Piotra Janiaka i Jarosława Lecha 2:0.