Półfinał Mistrzostw Polski Juniorek w Siatkówce (dzień 1)

LTS Legionovia

LTS Legionovia wygrała pierwsze spotkanie w półfinałach MMJ (fot. Arena Legionowo)

Półfinały czas zacząć! Podopieczne Wojciecha Lalka zainaugurowały turniej spotkaniem MKS-em Dąbrowa Górnicza. W drugim spotkaniu MKS San-Pajda Jarosław spotkał się z Pałacem Bydgoszcz.

Początek spotkania zwiastował sporo emocji, bo legionowianki nie mogły złapać swojego rytmu. Trener Wojciech Lalek nie był zadowolony z gry swoich zawodniczek. Już przy stanie 6:11 wykorzystał dwie przerwy na żądanie, by wskazać „Laleczkom” błędy jakie popełniają i co mają zrobić, by odwrócić niekorzystny wynik. LTS szybko odrobił straty i przez środkową fazę pierwszego seta trwała walka „punkt za punkt”. Dąbrowianki jednak odskoczyły na 20:17 i zapowiadała się nerwowa końcówka. W niej zimną krew zachowały gospodynie. Wygrały seta 25:23. Dwie kolejne odsłony batalii były zdecydowanie lepsze. Świadczą o tym łatwo wygrane sety do 15 i 18.

Potrzebowaliśmy chwili, żeby wejść w mecz. Stąd taki wynik w pierwszym secie, gdzie popełniłyśmy dużo błędów własnych. Potem wszystko wróciło do normy i ułożyło się po naszej myśli – podsumowała występ drużyny Aleksandra Rasińska.

LTS Legionovia Legionowo – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:23, 25:15, 25:18)

Skład LTS Legionovia  Legionowo: Barbara Zakościelna, Katarzyna Jędrzejewska, Adrianna Wysocka, Julia Skowron, Katarzyna Salamonik, Monika Oleszczuk, Adrianna Adamek, Magdalena Dąbrowska, Aleksandra Rasińska, Anna Maziopa, Alicja Grabka, Milena Paszyńska, Aleksandra Omelaniuk, Katarzyna Niderla.

MKS San-Pajda Jarosław – KS Pałac Bydgoszcz  0:3 (18:25, 10:25, 22:25)