Siatkówka. Półfinał Mistrzostw Polski Juniorek – Wrocław

LTS Legionovia Legionowo w finale! Po dwóch wspaniałych wygranych z Pałacem Bydgoszcz i Impelem Gwardią Wrocław (oba spotkania po 3:2) i porażce z 0:3 z Popradem Nowy Sącz podopieczne Wojciecha Lalka awansowały do finału Mistrzostw Polski!!!

Po udanych ćwierćfinałach w Sandomierzu, gdzie siatkarki SK banku Legionowo pod wodzą Wojciecha Lalka zajęły 2 miejsce, tym razem udały się do Wrocławia na półfinały Mistrzostw Polski. Jak przebiegała trzydniowa rywalizacja?

Dzień 1 – 13.03.2015

Impel Gwardia Wrocław – MUKS Poprad Stary Sącz 3:0 (25:23, 25:21, 29:27)

LTS Legionovia Legionowo – KS Pałac Bydgoszcz 3:2 (25:22, 25:19, 22:25, 22:25, 15:12)

Nasze wspaniałe siatkarki lubią wprowadzać elementy horroru w swoich spotkaniach. Szczególnie, gdy prowadzą 2:0 i do pełni szczęścia potrzeba już tylko jedynie jednego seta, by przypieczętować wygraną. Nie inaczej było w piątkowym spotkaniu z Pałacem Bydgoszcz. Dwie pierwsze partie toczyły się pod dyktando legionowskich siatkarek. Szczególnie w drugiej odsłonie nasze zawodniczki pokazały klasę. Prowadziły nawet 20:11, by wygrać seta do 22. Nic nie zapowiadało, że spotkanie siatkarskich potęg na poziomie nie tylko juniorskim w naszym kraju może się toczyć jeszcze przez trzy kolejne sety. A jednak tak się stało. Pałac skoncentrował się i zaczął odrabiać straty. Następne dwa sety wygrał do 22 w każdym, doprowadzając spotkanie do tie-breaka. Od stanu 4:4 więcej zimnej krwi zatrzymały legionowskie siatkarki. Były asy, bloki wspaniałe ataki, po których LTS wyszedł na prowadzenie 10:6 i nie oddał go już do końca! 13:9, 14:10 i 15:12 – tak przebiegała końcówka spotkania. Po 15 punkcie olbrzymia radość legionowskich siatkarek – uzasadniona, bo kto by się nie cieszył po tak wspaniałym zwycięstwie otwierającym drogę do upragnionego finału.

Skład LTS Legionovia w meczu z Pałacem – Katarzyna Niderla, Milena Paszyńska, Malwina Smarzek, Paulina Sobolewska, Monika Bociek, Katarzyna Jędrzejewska, Aleksandra Omelaniuk, Joanna Wrońska, Krystyna Pietraszkiewicz, Karolina Sidor, Natalia Nowak, Magdalena Dąbrowska.

Dzień 2 – 14.03.2015

MUKS Poprad Stary Sącz – KS Pałac Bydgoszcz 1:3 (25:19, 11:25,16:25,13:25)
LTS Legionovia Legionowo – Gwardia Impel Wrocław 3:2 (13:25, 25:22, 21:25, 25:23, 15:13)

Kolejne spotkanie we wrocławskim turnieju legionowianki zaczęły bardzo źle, bo od stanu 0:7. Szwankowało wszystko. Przyjęcie, rozegranie i atak, dosłownie nic. Dlatego też pierwszy set zakończył się porażką do 13. Nikt nie spodziewał się tak słabego początku z gospodarzem imprezy. Niewiele lepiej zaczął się set numer dwa. Można powiedzieć, że wręcz identycznie, bo od stanu 0:6. Trzeba przyznać, że zanosiło się na gładkie 3:0. Jednak do walki poderwała zespół Malwina Smarzek i w niewiarygodny sposób podopieczne trenera Lalka zdołały wygrać seta 25:22. Trzeci partia to znów dominacja wrocławianek i wygrana do 21. Czwarta część meczu rozpoczęła się zgoła inaczej niż poprzednie sety. Tym razem LTS wyszedł na prowadzenie 5:2 i Impel Gwardia Wrocław musiał gonić wynik. Szybko dogonił, a potem na parkiecie trwała zażarta walka o każdy punkt, o każdą piłkę aż do stanu 23:23. Wtedy to miejscowe siatkarki miały dwie szanse w ataku na zakończenie seta jak i całego spotkania. Nie wykorzystały ich! Oba zostały posłane w aut. Tie break. Drugi tie-break legionowianek w drugim turniejowym spotkaniu. I chyba jeszcze bardziej dramatyczniejszy niż piątkowy. Legionowianki przegrywały już 7:10, by wznieść się na wyżyny i doprowadzić do remisu 10:10. Punkt za punkt, zażarta walka i 13:13. Wtedy to LTS rozgrywa dwie wspaniałe akcje. Najpierw serwuje Monika Bociek, która świetnie odrzuca zagrywką, a atak miejscowych leci w aut. Chwile później legionowianki  blokują atak skutecznej dotąd Aleksandry Gromadowskiej. Jest zwycięstwo, jest awans do finału Mistrzostw Polski!

Skład LTS Legionovia w meczu z Impelem Gwarią – Katarzyna Niderla, Milena Paszyńska, Malwina Smarzek, Paulina Sobolewska, Monika Bociek, Katarzyna Jędrzejewska, Monika Oleszczuk, Natalia Mazurkiewicz, Krystyna Pietraszkiewicz, Karolina Sidor, Natalia Nowak, Magdalena Dąbrowska.

Dzień 3 – 15.03.2015

LTS Legionovia Legionowo – MUKS Poprad Stary Sącz 0:3 (20:25, 22:25, 19:25)
KS Pałac Bydgoszcz – Impel Gwardia Wrocław 3:0 (25:23, 25:17, 25:11)

Ostatnie spotkanie legionowianki zagrały bez trzech podstawowych zawodniczek – Krystyny Pietraszkiewicz, Malwiny Smarzek i Moniki Bociek. Wynik nie miał już znaczenia, bo LTS wywalczył awans w dwóch poprzednich meczach.

Ogromne gratulacje i brawa należą się całemu zespołowi: zawodniczkom, trenerom i tym którzy byli zaangażowani w sukces legionowskich siatkarek.

Skład LTS Legionovia w meczu z Popradem – Katarzyna Niderla, Milena Paszyńska, Paulina Sobolewska, Kasia Jędrzejewska, Monika Oleszczuk, Natalia Mazurkiewicz, Joanna Wrońska, Karolina Sidor, Natalia Nowak, Magdalena Dąbrowska, Aleksandra Omelaniuk.