Siatkówka. Kadetki walczyły o finał Mistrzostw Polski

W miniony weekend na parkiecie „Jedynki” przy Zakopiańskiej kadetki LTS-u Legionovia Legionowo walczyły o przepustkę do finału rozgrywek. Jak poradziły sobie podopieczne Wojciecha Lalka, trenera opromienionego sukcesami w Młodej Lidze i w Mistrzostwach Polski Juniorek?

Dzień 1 – 24.04.2015

LTS Legionovia Legionowo – UKS Orzeł Malbork 3:1 (25:23,21:25,25:21,25:17)

Inauguracja turnieju półfinałowego wypadła korzystnie dla siatkarek legionowskiego LTS-u. Zawodniczki Wojciecha Lalka, wygrały spotkanie, choć jak twierdzą znawcy siatkówki, gra legionowianek pozostawiała wiele do życzenia. Nie ma co wybrzydzać, bo wygrana z aktualnym mistrzem Polski w tej kategorii wiekowej to powód do dumy, i jak to się mówi – wynik idzie w świat.

Sparta Warszawa – UKS Jedynka Kluczbork 3:0 (25:21,25:19,25:13)

Dzień 2 – 25.04.2015

UKS Orzeł Malbork – UKS Jedynka Kluczbork 3:0 (25:21, 25:15, 25:15)

LTS Legionovia Legionowo – Sparta Warszawa 3:1 (15:18, 19:25, 25:19, 25:21)

W drugim spotkaniu podopieczne Wojciecha Lalka zagrały zdecydowanie lepiej niż w piątkowym pojedynku z Orłem. Zaczęły wręcz fantastycznie, bo od prowadzenia 11:3, które zrobiło wrażenie na rywalkach. Jednak przeciwniczki, mimo niekorzystnego wyniku (przegrywały jeszcze 8:16), zebrały się do walki i zaczęły szaleńczy pościg za gospodyniami turnieju. Zaczęły odrabiać straty i doprowadziły do wyniku 15:17. Wtedy to obudziły się legionowianki i dzięki skutecznej końcówce wygrały seta do 18. Rywalki nie złożyły broni i… wygrały drugą odsłonę 25:19. W kolejnym secie ciężar gry i odpowiedzialność za wynik wzięła Marcelina Karpińska i Aleksandra Rasińska. Do wysokiego poziomu koleżanek dostroił się cały zespół i pewnie zakończył partię do 19. Początek czwartego seta to znów popis miejscowych siatkarek. Zaczęły podobnie jak w secie numer 1. Wyszły na wysokie prowadzenie 9:2. Ale chyba za bardzo uwierzyły, że wygrały cały pojedynek, bo Spartanki podkręciły tempo i doprowadziły do remisu 10;10. To jednak wszystko, na co było stać zawodniczki ze stolicy. LTS cały czas utrzymywał kilkupunktową przewagę i wygrał seta 25:21, zapewniając sobie wygraną 3:1 i awans do Finałów Mistrzostw Polski!!!

Dzień 3 – 26.04.2015

Sparta Warszawa – UKS Orzeł Malbork 3:1 (25:16, 17:25, 25:17, 25:19)

UKS Jedynka Kluczbork – LTS Legionovia Legionowo 0:3 (23:25, 11:25, 13:25)

Ostatni mecz turnieju o niczym już nie decydował. Siatkarki z Kluczborka straciły szansę na awans do finałów, legionowianki w tym finale już się znalazły po dwóch wygranych spotkaniach w piątek i w sobotę. Jednak na koniec turnieju chciały wygraną podziękować kibicom, rodzicom, trenerom i działaczom za doping i wspaniałe przygotowanie to turnieju. I nie zawiodły! Rozbiły Jedynkę z Kluczborka 3:0. Tylko pierwsza partia pojedynku była bardzo zacięta i zakończyła się wygraną LTS-u 25:23. Dwie kolejne odsłony meczu to popis gry podopiecznych Wojciecha Lalka, które pozwoliły w tych setach uzbierać Kluczborkowi 24 oczka. Nokaut! Bezradność, a przy tym wspaniała gra miejscowych! Wielkie brawa dla zawodniczek i trenera! Po juniorkach, młodziczkach do finałów zawitały kadetki. Wspaniały sukces legionowskiej siatkówki.