Siatkówka. Młodziczki idą w ślad za juniorkami

W Tychach w dniach 18-19 kwietnia odbył się półfinałowy turniej Mistrzostw Polski Młodziczek. W turnieju wzięła udział ekipa LTS-u Legionovia Legionowo, która zmierzyła się z SOS MKS-em San-Pajda Jarosław, UKS-em Szamotulanin Szamotuły i MOSM Tychy.

Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”, a awans do elity, czyli najlepszej ósemki zespołów w naszym kraju w tej grupie wiekowej gwarantowało 1 i 2 miejsce w rywalizacji.

LTS Legionovia – SOS MKS San-Pajda Jarosław 0:2 (18:25, 23:25)

W pierwszym spotkaniu młodziczki musiały uznać wyższość drużyny z Jarosławia. Nie był to dobry mecz legionowianek. Przeciwniczki zagrały na wysokim poziomie i pewnie pokonały drużynę z Mazowsza.

LTS Legionovia – UKS Szamotulanin Szamotuły 2:1 (24:26, 25:15, 15:6)

Drugie spotkanie nie zaczęło się dobrze. Ba, zaczęło się przegraną partią 24:26 i nic nie wskazywało, że młode siatkarki z Legionowa jeszcze coś wskórają w turnieju. A jednak ambicja, wola walki i umiejętności siatkarskie nie pozwoliły pogrzebać szans na wygranie tego spotkania. Pod sporą presją wzięły się w garść i pewnie wygrały drugiego seta 25:15. O zwycięstwie zadecydował tie-break. W nim podopieczne Krzysztofa Kuny i Konrada Ciejki musiały wygrać, by zachować szansę na awans do finału rozgrywek. Przegrana definitywnie grzebała szansę. Musiały i wygrały, bo grały tak dobrze jak w drugiej partii. Nie pozwoliły za wiele rywalkom i pewnie wygrały seta do 8 i całe spotkanie 2:1.

LTS Legionovia – MOSM Tychy 2:1 (25:20, 24:26, 17:15)

Ostatni mecz w turnieju był spotkaniem o awans. Tak jak drugi pojedynek w turnieju, tak i trzeci miał trzysetowy przebieg. Najpierw seta wygrały legionowianki 25:20, by przegrać drugą odsłonę 24:26. Tym razem jednak tie-break był zaciętym, morderczym pojedynkiem o punkt, o awans do finału. Dlatego też nerwowości na parkiecie nie brakowało. Jednak więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki LTS-u, które wygrały decydującą partię 17:15! A po tym został już tylko taniec radości, łzy szczęścia i to, że młode siatkarki w dniach 1-3 maja w Człuchowie powalczą o medal Mistrzostw Polski. Czy pójdą w ślady starszych koleżanek, które w weekend zdobyły złoto? Szczerze im tego życzymy!!!Młodziczki

LTS Legionovia:  Julia Ciejka (k), Alesandra Rojecka, Klaudia Margalska , Sandra Szczepańska, Julia Wałek, Paulina Kosewska (l), Zofia Parzydło,  Magda Piłatowicz, Emilia Sikora, Wiktoria Grzegorzewska  (l), Wiktoria Korzeniewska, Natalia Dąbrowska, Aleksandra Nowak, Julia Kuźmińska.